Bláznivý biskup, zamilovaný Harry i dojatá Meghan. Připomeňte si to nejlepší z královské svatby

Magazín Magazín
21. 5. 2018 12:07
Neformální, milá, okouzlující, laskavá. Tak hodnotí ostrovní média svatbu prince Harryho a Meghan Markleové, která proběhla v sobotu na královském hradě Windsor.
Nevěsta Meghan na sobě měla bílé šaty s vlečkou od britské návrhářky Clare Waightové Kellerové.
Nevěsta Meghan na sobě měla bílé šaty s vlečkou od britské návrhářky Clare Waightové Kellerové. | Foto: Reuters

Velká Británie se probouzí do nové etapy, píší britské noviny v návaznosti na víkendovou svatbu Harryho a Meghan. Chválu pějí deníky na oba hlavní aktéry, obřad kombinující tradici s modernitou i nádherné počasí.

Největší pozornost během obřadu na sebe strhlo kázání amerického episkopálního biskupa Michaela. Jeho energický a rozhodně netradiční projev některé hosty rozesmál, jiné přinejmenším velmi překvapil.

Mnohé překvapil i samotný Harry - princ při čekání na nevěstu vypadal nervózně. Všímali si toho také lidé na Twitteru a Facebooku. Když ale Meghan přišla k oltáři, pošeptal jí, že vypadá nádherně.

Meghan plnila stránky ostrovních novin a časopisů ještě před samotnou svatbou. Od ostatních členů královské rodiny se značně liší - jde o bývalou herečku, Američanku, a navíc mulatku. Je taky velmi aktivní zastánkyní ženských práv i podnikatelkou. Od sobotní svatby ji ale čeká úplně nová role a kvůli Harrymu se bude muset v řadě věcí změnit.

A jak celý slavnostní den vypadal? Připomeňte si detaily o královské svatbě roku ve velké infografice, kterou redakce Aktuálně.cz připravila před samotnou ceremonií.

Video: Co si říkali Harry a Meghan při svatebním obřadu?

Odborníci na odezírání ze rtů se zaměřili na to, co si princ Harry a Meghan Markleová říkali při svatebním obřadu a krátce po něm. | Video: Reuters

Video: Podívejte se, jak si Harry a Meghan řekli ano.

Smích při slibu, excentrický biskup. Podívejte se na sestřih královské svatby. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 8 minutami

Lezec Ondra postoupil na SP v boulderingu do finále

Sportovní lezec Adam Ondra postoupil v Meiringenu na Světovém poháru v boulderingu z prvního místa do večerního finále. Po pátečním triumfu ve své kvalifikační skupině dnes na čtyřech semifinálových cestách třikrát dosáhl na vrchol, žádný z jeho 19 soupeřů nezaznamenal top více než dvakrát.

S českou olympijskou nadějí a mistrem světa v boulderingu z roku 2014 postoupili do závěrečných bojů čtyři Japonci - Tomoaki Takata, Jošiuki Ogata, Sohta Amagasa a Kokoro Fudžii - a Američan Nathaniel Coleman. Finále začne ve Švýcarsku v 19:00.

Ondra v disciplíně bouldering obhajuje konečné druhé místo z ročníku 2019, pohárové pořadí ovládl v roce 2010. V minulé sezoně SP se kvůli pandemii koronaviru uskutečnil jen jeden závod v lezení na obtížnost, který Ondra v Brianconu v roli obhájce pohárového prvenství v disciplíně vyhrál.

Zdroj: ČTK
Další zprávy