Bláznivý biskup, zamilovaný Harry i dojatá Meghan. Připomeňte si to nejlepší z královské svatby

Magazín Magazín
21. 5. 2018 12:07
Neformální, milá, okouzlující, laskavá. Tak hodnotí ostrovní média svatbu prince Harryho a Meghan Markleové, která proběhla v sobotu na královském hradě Windsor.
Nevěsta Meghan na sobě měla bílé šaty s vlečkou od britské návrhářky Clare Waightové Kellerové.
Nevěsta Meghan na sobě měla bílé šaty s vlečkou od britské návrhářky Clare Waightové Kellerové. | Foto: Reuters

Velká Británie se probouzí do nové etapy, píší britské noviny v návaznosti na víkendovou svatbu Harryho a Meghan. Chválu pějí deníky na oba hlavní aktéry, obřad kombinující tradici s modernitou i nádherné počasí.

Největší pozornost během obřadu na sebe strhlo kázání amerického episkopálního biskupa Michaela. Jeho energický a rozhodně netradiční projev některé hosty rozesmál, jiné přinejmenším velmi překvapil.

Mnohé překvapil i samotný Harry - princ při čekání na nevěstu vypadal nervózně. Všímali si toho také lidé na Twitteru a Facebooku. Když ale Meghan přišla k oltáři, pošeptal jí, že vypadá nádherně.

Meghan plnila stránky ostrovních novin a časopisů ještě před samotnou svatbou. Od ostatních členů královské rodiny se značně liší - jde o bývalou herečku, Američanku, a navíc mulatku. Je taky velmi aktivní zastánkyní ženských práv i podnikatelkou. Od sobotní svatby ji ale čeká úplně nová role a kvůli Harrymu se bude muset v řadě věcí změnit.

A jak celý slavnostní den vypadal? Připomeňte si detaily o královské svatbě roku ve velké infografice, kterou redakce Aktuálně.cz připravila před samotnou ceremonií.

Video: Co si říkali Harry a Meghan při svatebním obřadu?

Odborníci na odezírání ze rtů se zaměřili na to, co si princ Harry a Meghan Markleová říkali při svatebním obřadu a krátce po něm. | Video: Reuters

Video: Podívejte se, jak si Harry a Meghan řekli ano.

Smích při slibu, excentrický biskup. Podívejte se na sestřih královské svatby. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

Další zprávy