Bláznivý biskup, zamilovaný Harry i dojatá Meghan. Připomeňte si to nejlepší z královské svatby

Magazín Magazín
21. 5. 2018 12:07
Neformální, milá, okouzlující, laskavá. Tak hodnotí ostrovní média svatbu prince Harryho a Meghan Markleové, která proběhla v sobotu na královském hradě Windsor.
Nevěsta Meghan na sobě měla bílé šaty s vlečkou od britské návrhářky Clare Waightové Kellerové.
Nevěsta Meghan na sobě měla bílé šaty s vlečkou od britské návrhářky Clare Waightové Kellerové. | Foto: Reuters

Velká Británie se probouzí do nové etapy, píší britské noviny v návaznosti na víkendovou svatbu Harryho a Meghan. Chválu pějí deníky na oba hlavní aktéry, obřad kombinující tradici s modernitou i nádherné počasí.

Největší pozornost během obřadu na sebe strhlo kázání amerického episkopálního biskupa Michaela. Jeho energický a rozhodně netradiční projev některé hosty rozesmál, jiné přinejmenším velmi překvapil.

Mnohé překvapil i samotný Harry - princ při čekání na nevěstu vypadal nervózně. Všímali si toho také lidé na Twitteru a Facebooku. Když ale Meghan přišla k oltáři, pošeptal jí, že vypadá nádherně.

Meghan plnila stránky ostrovních novin a časopisů ještě před samotnou svatbou. Od ostatních členů královské rodiny se značně liší - jde o bývalou herečku, Američanku, a navíc mulatku. Je taky velmi aktivní zastánkyní ženských práv i podnikatelkou. Od sobotní svatby ji ale čeká úplně nová role a kvůli Harrymu se bude muset v řadě věcí změnit.

A jak celý slavnostní den vypadal? Připomeňte si detaily o královské svatbě roku ve velké infografice, kterou redakce Aktuálně.cz připravila před samotnou ceremonií.

Video: Co si říkali Harry a Meghan při svatebním obřadu?

Odborníci na odezírání ze rtů se zaměřili na to, co si princ Harry a Meghan Markleová říkali při svatebním obřadu a krátce po něm. | Video: Reuters

Video: Podívejte se, jak si Harry a Meghan řekli ano.

Smích při slibu, excentrický biskup. Podívejte se na sestřih královské svatby. | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Bezpečnostní informační služba postupovala podle zákona, rozhodla kontrolní komise

Bezpečnostní informační služba postupovala podle sněmovní komise pro její kontrolu ohledně úkolů od prezidenta Miloše Zemana v souladu se zákonem. Po čtvrtečním jednání komise to řekl novinářům její předseda Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL). Komise se zabývala z vlastní iniciativy tvrzením prezidentské kanceláře z konce srpna, podle kterého pověřený ředitel civilní kontrarozvědky Michal Koudelka neodpověděl na prezidentův dotaz, zda služba při použití odposlechů na Zemanovy spolupracovníky zjistila konkrétní bezpečnostní rizika.

Komise zasedla v sídle BIS a projednala podle Bělobrádka stanoviska, dokumenty a informace, které Koudelka k výhradám prezidentské kanceláře předložil. "Na základě předložených dokumentů včetně právní analýzy (komise) konstatuje, že BIS postupovala v souladu se zákonem o BIS," citoval z usnesení Bělobrádek.

Jde podle něho o to, co může prezident vyžadovat, protože podle právního rozboru i v tomto případě platí zákon o utajovaných skutečnostech. Prezident nemůže dávat úkoly a nemůže vyžadovat informace nad rámec zákona, dodal předseda komise.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hokejisté začnou olympijský turnaj v Pekingu 9. února proti Dánsku

Čeští hokejisté vstoupí do olympijského turnaje v Pekingu ve středu 9. února ve 14:10 SEČ proti Dánsku. O dva dny později čeká svěřence trenéra Filipa Pešána v základní skupině B od 9:40 SEČ souboj se Švýcarskem a v sobotu 12. února ve 14:10 SEČ nastoupí proti Rusku. Program dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace na kongresu v Petrohradu, jehož součástí bude v sobotu i volba nového prezidenta. Mezi pěti kandidáty na nástupce Reného Fasela je také český zástupce Petr Bříza.

Duel českých hokejistů s Dánskem bude druhým v pořadí turnaje. Předcházet mu bude v National Indoor Stadium v Pekingu od 9:40 souboj Ruska se Švýcarskem. O den později se odehrají první duely skupiny C Švédsko - Lotyšsko (5:10 SEČ) a Finsko - Slovensko (9:40) a program uzavře ve 14:10 SEČ vystoupení domácí Číny proti Spojeným státům americkým také v National Indoor Stadium pro 18.000 fanoušků. Kanadu také v "áčku" čeká první zápas ve stejný čas ve Wukesong Sport Centre s kapacitou ještě o tisíc míst vyšší.

Základní skupiny skončí 13. února a po dnu volna budou v úterý 15. února následovat kvalifikační zápasy předkola play off. Již den poté přijde na řadu čtvrtfinále, do něhož postoupí přímo vítězové skupin, nejlepší celek z druhých míst a lepší celky z předkola. Po dalším dni volna se uskuteční semifinále. O bronz se bude hrát v sobotu 19. února od 14:10. Nový olympijský vítěz bude znám v neděli 20. února, finále se odehraje od 5:10 SEČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy