Bláznivý biskup, zamilovaný Harry i dojatá Meghan. Připomeňte si to nejlepší z královské svatby

Magazín Magazín
21. 5. 2018 12:07
Neformální, milá, okouzlující, laskavá. Tak hodnotí ostrovní média svatbu prince Harryho a Meghan Markleové, která proběhla v sobotu na královském hradě Windsor.
Nevěsta Meghan na sobě měla bílé šaty s vlečkou od britské návrhářky Clare Waightové Kellerové.
Nevěsta Meghan na sobě měla bílé šaty s vlečkou od britské návrhářky Clare Waightové Kellerové. | Foto: Reuters

Velká Británie se probouzí do nové etapy, píší britské noviny v návaznosti na víkendovou svatbu Harryho a Meghan. Chválu pějí deníky na oba hlavní aktéry, obřad kombinující tradici s modernitou i nádherné počasí.

Největší pozornost během obřadu na sebe strhlo kázání amerického episkopálního biskupa Michaela. Jeho energický a rozhodně netradiční projev některé hosty rozesmál, jiné přinejmenším velmi překvapil.

Mnohé překvapil i samotný Harry - princ při čekání na nevěstu vypadal nervózně. Všímali si toho také lidé na Twitteru a Facebooku. Když ale Meghan přišla k oltáři, pošeptal jí, že vypadá nádherně.

Meghan plnila stránky ostrovních novin a časopisů ještě před samotnou svatbou. Od ostatních členů královské rodiny se značně liší - jde o bývalou herečku, Američanku, a navíc mulatku. Je taky velmi aktivní zastánkyní ženských práv i podnikatelkou. Od sobotní svatby ji ale čeká úplně nová role a kvůli Harrymu se bude muset v řadě věcí změnit.

A jak celý slavnostní den vypadal? Připomeňte si detaily o královské svatbě roku ve velké infografice, kterou redakce Aktuálně.cz připravila před samotnou ceremonií.

Video: Co si říkali Harry a Meghan při svatebním obřadu?

Odborníci na odezírání ze rtů se zaměřili na to, co si princ Harry a Meghan Markleová říkali při svatebním obřadu a krátce po něm. | Video: Reuters

Video: Podívejte se, jak si Harry a Meghan řekli ano.

Smích při slibu, excentrický biskup. Podívejte se na sestřih královské svatby. | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy