Bioložka narazila na agresivní druh žraloka. Její reakce zaujala miliony lidí

Mořská bioložka Andriana Fragolaová sdílela video z blízkého setkání se žralokem tygřím, který je považován za agresivní druh. Ukázala, co by podle ní měl člověk dělat, aby predátor nezaútočil. Video na sociální síti TikTok viděly miliony diváků, píše na webu anglický Daily Mail.
"Plavat pryč od žraloka je nejhorší možná věc, kterou byste mohli udělat," tvrdí Andriana Fragolaová. Její video viděly miliony lidí. | Video: TikTok/Adriana Marine

Na těžko uvěřitelných záběrech obrovský žralok tygří plave v oceánu k mladé ženě. Ta se pokusí situaci bezpečně zvládnout. Člověk by měl podle bioložky udržovat se zvířetem oční kontakt, mít nataženou ruku a přejíždět dlaní žralokovi po hlavě.

"Plavat pryč od žraloka je nejhorší možná věc, kterou byste mohli udělat. A pokud se pokusíte natáhnout ploutve jako blok, žralok tygří ho s největší pravděpodobností prorazí," varuje bioložka, která si říká  Andriana Marine.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy