Bibione: Levná dovolená a čilý ruch na plážích!

Ilona Víchová
20. 7. 2012 10:08
Kde spolehlivě narazíte na obrovské množství lidí? V Bibione
Foto: Aktuálně.cz

Chcete na prověřené místo do Itálie? Zabalte auto a jeďte směr Bibione. Přímořské letovisko v Itálii v regionu Benátsko slibuje dovolenou s klidným mořem a českými turisty za zády.

Italové jsou známí svým temperamentem a romantikou. Ochutnejte tradiční pizzu, těstoviny nebo nepřekonatelně lahodné víno. Stačí ujet 869 kilometrů a strávit v autě zhruba osm hodin a dojede na místo, které Češi milují pro příjemnou atmosféru, azurové moře a přijatelné ceny.

Ideální dovolená pro rodiny s dětmi

Bibione je jedním z nejoblíbenějších přímořských letovisek v Itálii pro rodiny s dětmi. Osm kilometrů dlouhé pláže se velmi mírně svažují do průzračně čistého moře. V letních měsících se ulice, které jinak prochází okolo 2 tisíc stálých obyvatel několikanásobně zaplní turisty z celého světa. Přímořské letovisko se nachází 85 kilometrů východně od Benátek.

Foto: Aktuálně.cz

Ti, kdo v Bibione už byli, dobře vědí, že se dělí na několik částí. První z nich, Lido dei Pini je moderní částí města s majákem, který ukrývá svá tajemství. Spiaggia je největší částí, která se pyšní vyhřívaným bazénem a tradičním tržištěm, kde seženete vše od tradičního italského koření až po lehce perlivá vína či dokonale čerstvou zeleninu. Celek Bibione uzavírají části Lido del Sole a Pineda.

Proč jezdí do Bibione mladí lidé?

Určitě nejezdí za exotikou nebo surfováním. Kromě ležení u moře vás v Bibione čeká spíše noční život, který se nemá za co stydět. V místě se nachází spousta restaurací, kaváren, cukráren, barů a hlavně pizzerií.

Pokud dáváte přednost sportovnímu vyžití před sladkými dortíky a italským vínem, budou vám k dispozici tenisové kurty, kuželky nebo vyzkoušejte jízdu na kole či koni. Není nic krásnějšího, než se po pláži projet na koňském hřbetě.

V posledních letech si turisté zvykli do Bibione vozit kola. Cyklistické stezky jsou překrásné a slibují mnoho zajímavých míst, jakým je například bibionská laguna při řece Tagliamento.

Foto: Aktuálně.cz

Podobně láká mladé lidi malá zoo. Parco Zoo nepatří k známým atrakcím, což je veliká škoda. Park patří mezi nejlepší zařízení v Evropě. Najdete zde stovky rostlin a živočichů. K dispozici jsou webkamery, virtuální prohlídky nebo velmi přehledný seznam živočichů.

Kde trávit překrásnou dovolenou a kam vyrazit na výlet?

Pokud chcete trávit čas v Bibione, nabízí se vám hned několik kvalitních hotelů a rezidencí za velmi přijatelné ceny. Cestovní kanceláře nabízí dovolenou v Bibione za příznivé ceny, možná proto jsou mezi turisty hlavně Češi, Slováci a Němci. Většina hotelů má přímo své pláže a nabízí tak veškerý komfort a vyžití.

Bibione je oblíbeným místem už kvůli bohaté nabídce nejrůznějších výletů. V těsné blízkosti se nachází zámky v Passariano a v Alvisopoli. Stejně tak jsou ideálním místem na výlety blízké Benátky nebo Terst. V samotném městě není téměř žádná památka, která by vyloženě poutala svou pozornost.

Foto: Aktuálně.cz

Nejvýznamnější stavbou v okolí je Katedrála svatého Štěpán, která je vystavěná v byzantinském stylu a pochází z roku 1038. K vidění je překrásný zlatý oltář a Poslední večeře od Georgia Lazzariniho. Nejen tuto katedrálu, ale také kostel panny Marie najdete v blízkém městě Caorle.

Kostel panny Marie leží na mořském pobřeží. Váže se k němu legenda, která vypráví, že kdysi dávno rybáři zahlédli světlo, když připluli blíže, zjistili, že osvětluje sochu panny Marie s děťátkem. Sochu odvezli, a proto, že byla tak těžká, nechali jí hned na pobřeží a vybudovali k ní kostel. Dnes pannu Marii oslavují jednou za pět let na slavnostech Andělské panny.

Cestovní kanceláře nabízí osmidenní zájezd autobusem bez stravy za 5 tisíc korun. S polopenzí se ceny zájezdů s vlastní dopravou šplhají až na deset tisíc korun. Letecky na dovolenou se vám do italského Bibione už tolik nevyplatí. Zaplatíte si za desetidenní zájezd přes deset tisíc korun bez stravy. Autem vás cesta při dnešních cenách pohonných hmot vyjde okolo 2 800 korun.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy