Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

„Bezpečná zóna“ v Pařížské, úspěšný projekt CENTR GROUP

komerční článek
23. 4. 2020 14:57
V proslulé Pařížské ulici v Praze poslední dobou přibývá krádeží a loupežných přepadení. Obchody s luxusním zbožím jsou velkým lákadlem pro zloděje. Česká soukromá bezpečnostní služba CENTR GROUP, a.s. přišla s projektem „Bezpečná zóna“, díky svým dlouholetým zkušenostem se zajišťováním bezpečnosti luxusního a vysoce ceněného zboží jako jsou šperky, sportovní automobily nebo módní doplňky.
Foto: komerční článek

Příběh společnosti CENTR GROUP, a.s. a Pařížské ulice se začal psát již před několika lety, kdy byla společnost oslovena jedním z prvních majitelů prodejen v Pařížské ulici. Pozitivní reference a dobrá práce bezpečnostních pracovníků vedla k nárůstu poptávky služeb u dalších provozovatelů a vznikl tím projekt "Bezpečná zóna". Projekt, který i vzhledem k aktuální pandemické situaci prověřil své uplatnění, CENTR GROUP jako jediná společnost pracuje v Pařížské ulici nonstop, bez přerušení poskytovaných služeb, naopak velmi rychle se přizpůsobila vzniklé situaci a nastavila nový režim zabezpečení, aby se majitelé obchodů nemuseli obávat o své zaměstnance a majetek. Aktuálně služeb využívá už 40 provozoven, přičemž se jedná především o zajištění technické a fyzické bezpečnosti butiků včetně přilehlého veřejného prostranství.

Projekt "Bezpečná zóna" vznikl jako bezprostřední reakce na stále se zhoršující bezpečnostní situaci v dané lokalitě. Koncept je založen na intenzivní spolupráci soukromého sektoru, MČ Praha 1 a Městské policie i státní Policie. Hlavní myšlenka je v centrálním zajištění a posílení bezpečnostní prevence v Pařížské ulici. Klíčovým prvkem je kombinace bezpečnostních pracovníků a technických bezpečnostních prvků. Fyzickou ostrahu zajišťují fyzicky zdatní a profesionálně proškolení pracovníci umístěni na prodejnách a souběžně pracovníci pěší hlídky, tzv. Walking security. Součástí konceptu jsou dvě strategicky umístěné základny s trvalou službou 24/7, a to i v době vládních omezení.

Několik pracovníků pěší hlídky při nepřetržitých pochůzkách zajišťuje pravidelnou kontrolu střežených prodejen, a rovněž se podílí na prevenci v lokalitě. Pro svou činnost úspěšně využívají systém mobilní aplikace CENTR GUARD, který umožňuje v reálném čase poskytnout klientům informace, od zasílání fotografií nebo videa z mimořádné události, až po kontrolu pohybu pracovníků CENTR GROUP při pochůzkách. Členové pěší hlídky jsou mimo běžné výstroje a výzbroje vybaveni zásahovou kamerou, která napomáhá k úspěšnému řešení mimořádných událostí. V případě zjištění pokusu o vloupání nebo krádež jsou připraveni okamžitě zasáhnout. Na základě zkušeností lze potvrdit, že doba reakce a provedení zásahu při takové mimořádné události nepřesáhne 90 vteřin, což je v porovnání s ostatními bezpečnostními subjekty bezkonkurenční výhoda.

CENTR GROUP rovněž zajišťuje trvalou ostrahu přímo v prodejnách, čímž se ještě více minimalizuje riziko krádeže nebo loupežného přepadení. Majitelé butiků mají rovněž od agentury nainstalován systémy technické ochrany, které jsou nainstalované dle individuálních dispozic a potřeb prodejny. Systém mimo detekčních senzorů a speciálních kamer obsahuje i tísňová tlačítka, která jsou v prodejně účelně rozmístěna na více místech. Bezpečnostní systém je nepřetržitě propojen s centrálním dispečinkem společnosti CENTR GROUP, jehož operátoři v případě mimořádné události velice rychle zajistí odpovídající reakci a koordinují všechny osoby podílející se na zásahu, včetně inicializace složek Policie.

Společnost CENTR GROUP, a.s. patří mezi nejvýznamnější poskytovatele bezpečnostních služeb na českém trhu. Mohou se pyšnit bezmála 1300 spokojených klientů s ročním obratem přes 1 mld. Kč. Zdrojem úspěchu je spokojený zákazník, inovace a investice vlastního zisku do rozvoje společnosti a portfolia poskytovaných služeb.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Midtjylland se na duel se Slavií naladil výhrou 1:0 nad Randers

Fotbalisté Midtjyllandu se na středeční odvetu 4. předkola Ligy mistrů proti Slavii naladili výhrou. Ve 3. kole dánské ligy porazili 1:0 Randers. Obhájce titulu naplno bodoval ve druhém ze tří kol nového ročníku, přičemž podruhé za sebou vyhrál stejným výsledkem. Dnes o triumfu domácích rozhodl v 6. minutě Božidar Kraev.

Dánský celek, který si v úterý z Edenu odvezl bezbrankovou remízu, usiluje o první postup do základní skupiny Ligy mistrů. Naopak Slavia touží po druhém účasti v hlavní fázi po sobě a celkově třetí v historii.

Trenér Midtjyllandu Brian Priske nasadil dnes sestavu: Hansen - Dyhr, Sviatchenko, James, Andersson (61. Cools) - Anderson, Onyeka (61. Madsen), Kraev - Sisto (82. Isaksen), Júnior Brumado (74. Vibe), Mabil (82. Evander).

Další zprávy