"Protivný" Sanders je hvězdou inaugurace. Mezi vyšňořené hosty vyrazil v palčácích

Magazín Magazín
21. 1. 2021 15:18
Inaugurace Joea Bidena přinesla internetovému světu nový mem. Postaral se o něj senátor a někdejší uchazeč o nominaci demokratů na prezidenta Bernie Sanders. Mezi vyšňořené hosty přišel v tlustém šedivém kabátu s pletenými palčáky na rukou. A jedna z fotek, která ho zachycuje vsedě s mírně protivným výrazem ve tváři, rozjela na sociálních sítích kolážové žně. Podívejte se na ty nejpovedenější.
Bernie Sanders
Bernie Sanders | Foto: Profimedia.cz

Nový internetový vtípek vyvolala tato fotka "naštvaného" senátora Sanderse, který sedí shrbený na židli zachumlaný do kabátu a na rukou má velké palčáky. Lidé najednou začali senátora dosazovat do nejrůznějších míst včetně hudebních alb, filmových scén, prodejních stánků, prázdného metra, hudebního klubu, na Měsíc nebo již do existujících memů. Podívejte se. 

 

Právě se děje

před 19 minutami

Stát letos vybere méně u daně z příjmu lidí i firem, výběr DPH stoupne

V letošním roce by příjmy státu u některých daní měly klesnout. Jde například o daň z příjmu fyzických osob i právnických nebo spotřební daně z minerálních olejů. Naopak více stát vybere u daně z přidané hodnoty (DPH) nebo i na sociálním a zdravotním pojištění. V dalších letech by příjmy státu z daní i ze sociálního pojištění měly růst, a to i například právě u daně z příjmu fyzických osob ovlivněné letošním zrušením superhrubé mzdy. V lednových odhadech přitom ministerstvo financí počítalo s poklesem příjmů z této daně i v roce 2022. Vyplývá to z přehledu, který ministerstvo financí zveřejnilo na internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy