Beran na útěku oplodnil 30 ovcí, v Anglii je hvězdou

ČTK ČTK
7. 1. 2012 19:41
Beran jménem Randy (Chlípník) byl na útěku jen 1 den a stihl si pořídit třicet potomků
Foto: Reuters

Londýn - Anglie má novou hvězdu. Stal se jí beran jménem Randy (Chlípník), který během svého 24hodinového útěku dokázal oplodnit 30 ovcí.

Vilný samec uprchl z farmy ve středoanglickém hrabství Northamptonshire v červenci. Tehdy se mu podařilo přeskočit jeden a půl metru vysoký plot a dopadnout přímo do výběhu ovcí.

Nyní testy potvrdily, že je otcem více než třicítky jehňat. Patnáct z nich se již narodilo.

Ryan Thompson, který na zmíněné farmě pracuje, popsal Randyho jako "mladého a čilého". Kvůli svému mládí se sice dokázal spářit jen s menšími ovcemi, i tak ale podle BBC pokryl 30 procent chovu.

Červencový románek nebyl jediným incidentem, kterým Randy zamotal hlavy farmářů. V listopadu unikl jisté porážce, když se mu jen o den dříve podařilo utéct z kotce. Chovatelé se ale nevzdali a tento týden se ho na trh pokusili odvézt znovu.

Zvíře ale v předtuše vlastní zkázy vyskočilo do výšky půldruhého metru a trklo farmáře Eda Deea. Ten později uvedl, že s modřinami a necitlivou čelistí skončil v blátě.

Randy si svými nebojácnými skutky zřejmě vysloužil milost. "Je očividně velmi produktivní a stává se z něj tak trochu hvězda, takže si ho možná necháme na farmě a umožníme mu přístup k ovcím," dodal Thompson.

Jak napsala agentura DPA, o beranovi zpočátku informoval jen bulvární list Sun, ale později ho za hvězdu uznala i seriózní BBC.

 

Právě se děje

Další zprávy