Bazén s výhledem na všechny strany. Takhle bude vypadat unikátní "plavečák" v Londýně

Magazín Magazín
8. 6. 2019 20:14
Na střeše mrakodrapu v Londýně možná brzy vznikne bazén bez hranic. Angličané by se tak jako první na světě mohli pyšnit "plavečákem" s výhledem nejen do stran, ale také pod sebe. Pokud vše půjde podle plánu, stavba luxusního hotelu začne už příští rok.
Foto: Compass Pools

Nejdřív byl bazén a pak teprve mrakodrap, tvrdí projektanti netypického bazénu v Londýně. Vodní nádrž, která má být 200 metrů nad zemí, nabídne výhled na celé město i protékající řeku Temži.

Foto: Compass Pools

Bazén bude prvním prototypem na světě a stojí za ním společnost Compass Pools. "Bude mít objem 600 tisíc litrů a nerušený výhled na všechny strany," tvrdí designéři.

Foto: Compass Pools

Všechna patra mrakodrapu budou z průhledného materiálu, aby se lidé z nižších pater mohli dívat na plavce. "Měli jsme problém vymyslet, jak se lidé do bezbřehého bazénu vlastně dostanou," říká designér a technický ředitel Compass Pools Alex Kemsley. Řešením byl nakonec jednoduchý princip kruhovitých dveří, který se používá například v ponorce. 

Foto: Compass Pools

Celou budovu včetně bazénu bude řídit počítačový systém, který bude dohlížet i na rychlost větru a hladinu vody, aby se nestalo to, že voda z bazénu vyšplouchne dolů na lidi, vysvětlují designéři. 

Stavba unikátního výškového bazénu by podle tvůrců mohla začít už v roce 2020. Místo, kde by mohl luxusní mrakodrap stát, ale zatím známé není. 

Podívejte se také na video: Tulipán dostal souhlas k růstu nad Londýnem. Mrakodrap nabídne jedinečný výhled

Tulipán dostal souhlas k růstu nad Londýnem. Mrakodrap nabídne jedinečný výhled | Video: Thetulip.com
 

Právě se děje

před 8 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy