Bazén s výhledem na všechny strany. Takhle bude vypadat unikátní "plavečák" v Londýně

Magazín Magazín
8. 6. 2019 20:14
Na střeše mrakodrapu v Londýně možná brzy vznikne bazén bez hranic. Angličané by se tak jako první na světě mohli pyšnit "plavečákem" s výhledem nejen do stran, ale také pod sebe. Pokud vše půjde podle plánu, stavba luxusního hotelu začne už příští rok.
Foto: Compass Pools

Nejdřív byl bazén a pak teprve mrakodrap, tvrdí projektanti netypického bazénu v Londýně. Vodní nádrž, která má být 200 metrů nad zemí, nabídne výhled na celé město i protékající řeku Temži.

Foto: Compass Pools

Bazén bude prvním prototypem na světě a stojí za ním společnost Compass Pools. "Bude mít objem 600 tisíc litrů a nerušený výhled na všechny strany," tvrdí designéři.

Foto: Compass Pools

Všechna patra mrakodrapu budou z průhledného materiálu, aby se lidé z nižších pater mohli dívat na plavce. "Měli jsme problém vymyslet, jak se lidé do bezbřehého bazénu vlastně dostanou," říká designér a technický ředitel Compass Pools Alex Kemsley. Řešením byl nakonec jednoduchý princip kruhovitých dveří, který se používá například v ponorce. 

Foto: Compass Pools

Celou budovu včetně bazénu bude řídit počítačový systém, který bude dohlížet i na rychlost větru a hladinu vody, aby se nestalo to, že voda z bazénu vyšplouchne dolů na lidi, vysvětlují designéři. 

Stavba unikátního výškového bazénu by podle tvůrců mohla začít už v roce 2020. Místo, kde by mohl luxusní mrakodrap stát, ale zatím známé není. 

Podívejte se také na video: Tulipán dostal souhlas k růstu nad Londýnem. Mrakodrap nabídne jedinečný výhled

Tulipán dostal souhlas k růstu nad Londýnem. Mrakodrap nabídne jedinečný výhled | Video: Thetulip.com
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy