Zemřel Batman, který dělal radost dětem. Srazilo ho auto

jaz
18. 8. 2015 14:58
Muž, kterého obdivovaly nemocné děti po celých Spojených státech, zemřel během automobilové nehody. Bylo mu 51 let.

Hagerstown (Maryland) – Lennyho B. Robinsona pod jeho občanským jménem znal jen málokdo, coby dobrosrdečného Batmana ho ale obdivovala celá Amerika. Jednapadesátiletý filantrop měl na cestě z Virginie smrtelnou nehodu, když musel zastavit na dálnici svůj Batmobil. Informoval o tom Washington Post.

Robinson byl obyčejný podnikatel a majitel uklízecí firmy. Když si všiml, že jeden z jeho synů přímo zbožňuje Batmana, rozhodl se za slavnou komiksovou postavu převléct. Pozitivní reakce dětí ho natolik ohromily, že v tom našel nový smysl života. Prodal společnost a za utržené peníze nakoupil hračky, trička a knihy s batmanovskou tématikou, které pak rozdával převážně nemocným dětem.

Policie zastavila Barmana, který mířil k dětem na onkologii.
Policie zastavila Barmana, který mířil k dětem na onkologii. | Video: YouTube

V roce 2012 byl na cestě do místní nemocnice na onkologické oddělení, když ho zastavila policejní hlídka kvůli neplatné poznávací značce jeho Batmobilu, který byl ve skutečnosti černé lamborghini. Video ze zastavení Batmana, kterému se od té doby neřeklo jinak než Route 29 Batman, se stalo hitem a z Lennyho Robinsona udělalo známého maskovaného hrdinu.

Nemocné děti navštěvoval řadu let a rozdal jim na 25 tisíc dolarů (v přepočtu cca 610 tisíc korun). Občas se k němu přidal i jeho syn, který se pro změnu převlékal za Batmanova pomocníka Robina.

Začátkem tohoto týdne se ale vracel z Virginie a v Hagerstownu v Marylandu se mu porouchal motor. Zastavil u kraje silnice, a než stihl motor zkontrolovat, narazila do jeho auta Toyota Camry. Lenny B. Robinson byl na místě mrtvý. Druhému řidiči se nic nestalo. Policie celou nehodu vyšetřuje, ale zatím nepadla žádná obvinění.

"Byl to můj bratr, můj obchodní partner, můj nejlepší přítel. Ovlivnil spoustu životů a pro úsměv dětí udělal opravdu hodně," řekl Washington Post jeho bratr Scott Robinson s tím, že Lenny ani nepoužíval typický batmanovský temný hlas, aby děti nevyděsil. 

 

Právě se děje

před 7 minutami

Vítězkou ceny hudební kritiky Apollo se stala sedmnáctiletá písničkářka Amelie Siba. Ocenění získala za své loňské album nazvané Dye My Hair.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Kanadský soud uznal útočníka, který najel v Torontu do davu lidí, vinným

Kanadský soud uznal vinným z desetinásobné vraždy a 16 pokusů o vraždu Aleka Minassiana, který v roce 2018 vjel v Torontu s dodávkou do chodců. Deset jich zabil a 16 zranil. Osmadvacetiletý muž se hlásil ke skupině lidí žijících v "nedobrovolném celibátu" (anglicky involuntary celibate, zkráceně incel), která je spojována také s dalšími útoky, píší americká média.

Minassianův právník se soudu snažil dokázat, že jeho klient nevěděl, že činí něco špatného, protože trpí poruchou autistického spektra. Minassian se loni k činu nepřiznal a jeho právní zástupci tvrdili, že vzhledem ke svému psychickému stavu není trestně odpovědný.

Soudkyně Anne Molloyová však rozhodla, že se tato tvrzení nepodařilo přesvědčivě prokázat. Není podle ní pochyb, že jeho činy byly dopředu naplánované a úmyslné, a že si byl plně vědom toho, co dělá. Minassian podle ní rovněž vyhledával a užíval si pozornost, kterou mu jeho čin přinesl.

Minassian najel v dubnu 2018 se zapůjčenou dodávkou do davu chodců v rušné čtvrti na severu Toronta. Mezi mrtvými bylo osm žen a dva muži, lidé ve věku mezi 22 a 94 lety.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 29 minutami

Izrael obvinil kvůli masivnímu úniku ropy Írán z ekologického terorismu

Za únik ropy, která zamořila desítky kilometrů pobřeží v Izraeli a Libanonu, je odpovědná loď Emerald libyjského majitele, která vyplula z Íránu. Řekla to dnes izraelská ministryně životního prostředí Gila Gamlielová a únik označila za "ekologický terorismus", který má vazbu na Írán. Její názor ale nepotvrdily bezpečnostní složky.

Podle ministryně je loď stará 19 let a z Íránu vyplula s nákladem surové ropy. V blízkosti Izraele plula za tmy s vypnutými komunikačními kanály. Gamlielová řekla, že posádka toxický materiál nelegálně vypustila do izraelských vod. Izrael podle ní bude usilovat o náhradu u firmy, u níž je loď pojištěna, a nedovolí Íránu ničit moře a život v něm.

"Írán praktikuje terorismus nejenom jadernými zbraněmi a snahou dostat se k našim hranicím. Páchá ho také poškozováním životního prostředí. Bojujeme proti znečištění a ubližování životnímu prostředí bez ohledu na hranice," řekla ministryně. Neposkytla ale informaci o libyjské firmě, která plavidlo vlastní, ani detaily o íránském podílu na úniku látky. Pohrozila však zahájením soudního řízení. "Budeme se soudit jménem všech izraelských občanů kvůli škodě na zdraví, přírodě, floře i fauně," řekla.

Izraelská televize Channel 13 ale oznámila, že představitelé bezpečnostních složek názor Gamlielové nesdílejí. Televize také vyjádřila podivení nad tím, že se na obsahu sdělení ministryně nepodílela tajná služba Mossad nebo jiné bezpečnostní agentury.

Televize Kan s odvoláním na nejmenovaného bezpečnostního představitele oznámila, že se nezdá, že byl Írán do úniku toxinů přímo zapojen. Slova ministryně plně nepotvrdil ani generální ředitel z jejího úřadu Rani Amir.

Zdroj: ČTK
Další zprávy