Zemřel Batman, který dělal radost dětem. Srazilo ho auto

jaz
18. 8. 2015 14:58
Muž, kterého obdivovaly nemocné děti po celých Spojených státech, zemřel během automobilové nehody. Bylo mu 51 let.

Hagerstown (Maryland) – Lennyho B. Robinsona pod jeho občanským jménem znal jen málokdo, coby dobrosrdečného Batmana ho ale obdivovala celá Amerika. Jednapadesátiletý filantrop měl na cestě z Virginie smrtelnou nehodu, když musel zastavit na dálnici svůj Batmobil. Informoval o tom Washington Post.

Robinson byl obyčejný podnikatel a majitel uklízecí firmy. Když si všiml, že jeden z jeho synů přímo zbožňuje Batmana, rozhodl se za slavnou komiksovou postavu převléct. Pozitivní reakce dětí ho natolik ohromily, že v tom našel nový smysl života. Prodal společnost a za utržené peníze nakoupil hračky, trička a knihy s batmanovskou tématikou, které pak rozdával převážně nemocným dětem.

Policie zastavila Barmana, který mířil k dětem na onkologii.
Policie zastavila Barmana, který mířil k dětem na onkologii. | Video: YouTube

V roce 2012 byl na cestě do místní nemocnice na onkologické oddělení, když ho zastavila policejní hlídka kvůli neplatné poznávací značce jeho Batmobilu, který byl ve skutečnosti černé lamborghini. Video ze zastavení Batmana, kterému se od té doby neřeklo jinak než Route 29 Batman, se stalo hitem a z Lennyho Robinsona udělalo známého maskovaného hrdinu.

Nemocné děti navštěvoval řadu let a rozdal jim na 25 tisíc dolarů (v přepočtu cca 610 tisíc korun). Občas se k němu přidal i jeho syn, který se pro změnu převlékal za Batmanova pomocníka Robina.

Začátkem tohoto týdne se ale vracel z Virginie a v Hagerstownu v Marylandu se mu porouchal motor. Zastavil u kraje silnice, a než stihl motor zkontrolovat, narazila do jeho auta Toyota Camry. Lenny B. Robinson byl na místě mrtvý. Druhému řidiči se nic nestalo. Policie celou nehodu vyšetřuje, ale zatím nepadla žádná obvinění.

"Byl to můj bratr, můj obchodní partner, můj nejlepší přítel. Ovlivnil spoustu životů a pro úsměv dětí udělal opravdu hodně," řekl Washington Post jeho bratr Scott Robinson s tím, že Lenny ani nepoužíval typický batmanovský temný hlas, aby děti nevyděsil. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

 Kvůli spornému zákonu o hanobení čínské národní hymny obyvatelé Hongkongu opět protestují v ulicích

Policie na jejich rozehnání použila slzný plyn a ve velkém počtu střeží budovu hongkongského parlamentu, který má dnes normu projednávat, uvedla agentura DPA.

Stovky příslušníků pořádkové policie v očekávání nepokojů vztyčily kolem parlamentu dvoumetrovou bariéru. Demonstranti se však v masovém měřítku nesešli, uvedl hongkongský deník South China Morning Post. Podle něj skupinky demonstrantů ojediněle zastavovaly dopravu a policie proti nim použila slzný plyn. Zatčeno bylo 16 demonstrantů, z nichž tři jsou obviněni, že u sebe měli zápalné láhve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy