Nakladač, který pomáhal v Suezském průplavu, baví internet. Jeho řidiče vtípky štvou

Magazín Magazín
10. 4. 2021 20:00
Z fotky maličkého nakladače, který na konci března pomáhal vyprostit loď Ever Given uvízlou v Suezském průplavu, se stal internetový mem. Lidé na sociálních sítích incident začali přirovnávat k boji s prokrastinací i celulitidou. Dělníkovi, který nakladač řídil, ale při sledování vtipů do smíchu nebylo.
Z fotky maličkého nakladače, který na konci března pomáhal vyprostit loď Ever Given uvízlou v Suezském průplavu, se stal internetový meme.
Z fotky maličkého nakladače, který na konci března pomáhal vyprostit loď Ever Given uvízlou v Suezském průplavu, se stal internetový meme. | Foto: Reuters

Záběry monstrózní kontejnerové lodi, která 23. března zablokovala Suezský průplav, doslova obletěly svět a objevil se na nich i Abdalláh Abdalgavád. Osmadvacetiletý dělník měl za úkol odstranit písek a kameny zpod přídi lodi a pomoct tak k jejímu vyproštění, které trvalo bezmála týden.

Z fotky prťavého nakladače, který zdvihá rypadlo směrem k lodi Ever Given o velikosti mrakodrapu, jako by se ji snažil přemístit, se brzy stal populární internetový mem.  Lidé na sociálních sítích totiž snímek začali brát jako vtipnou metaforu pro všechny situace, kdy člověk svádí sisyfovský boj s věcmi, které jsou silnější než on. Informoval o tom britský zábavní web Unilad.

Lidé obří loď přirovnávali například k prokrastinaci, nebo nedodělané práci, která jim leží na stole, a mrňavý nakladač zase k motivaci úkoly dokončit a k dobrému pocitu z podání usilovného výkonu. Mladému dělníkovi, který se s odklízením zeminy šest dní lopotil, ovšem bizarní obrázky moc zábavné nepřipadaly.

V rozhovoru pro zpravodajský server Business Insider připustil, že mediální pozornost, kterou incident na Suezském průplavu přilákal, ho nakopla k tomu, aby pracoval ještě usilovněji. Žerty, které si lidé po celém světě z jeho heroického výkonu tropili, se mu ale nelíbily.

Za obzvlášť nevydařený považoval ten, který rypadlo nakladače přirovnával k zelenému čaji a loď Ever Given k celulitidě. "Všichni ze mě měli legraci. Správa Suezského průplavu mi přitom na akci poskytla vybavení o velikosti zrnka rýže. Na jednu stranu mě to naštvalo, ale taky jsem chtěl světu ukázat, co s nakladačem dokážu," uvedl Abdalgavád.

Fotografa, který snímek pořídil, si podle svých slov při tvrdé dřině vůbec nevšiml, a když se o fotce dověděl, nechtěl, aby kdokoli věděl, že nakladač řídí právě on. Promluvit se rozhodl, až když věděl, že jeho tažení bylo úspěšné. Svěřil se, že během vyprošťování spal každou noc jen asi tři hodiny.

Mohlo by vás zajímat: Pohled na lodě, které čekaly u ucpaného Suezského průplavu

Pohled na lodě čekající kvůli zablokovanému Suezskému průplavu | Video: Associated Press
 

Právě se děje

před 19 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy