Autosalon v Pekingu zakázal sexy modelky. Mají negativní vliv, píše čínský tisk

ČTK ČTK
23. 4. 2016 9:32
Na letošním autosalonu v Pekingu nebudou mít návštěvníci možnost spatřit žádné spoře oděné hostesky. Organizátoři se je rozhodli zakázat. Lidé na čínských internetových fórech si na to ale stěžují. "Bez modelek není nic k vidění," píší.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Běhal

Peking - Na letošním autosalonu v Pekingu nebudou mít návštěvníci možnost spatřit žádné spoře oděné hostesky. Organizátoři se je rozhodli zakázat, aby "vytvořili lepší prostředí, a zaměřili tak pozornost lidí na technologie, produkty a inovace", informovala tisková agentura DPA.

Pekingský autosalon začíná v pondělí a své produkty na něm bude prezentovat zhruba 2000 vystavovatelů ze 14 zemí. Očekává se, že na výstavu dorazí statisíce návštěvníků.

Se zákazem spoře oděných modelek přišel již v loňském roce autosalon v Šanghaji. "Bez modelek není nic k vidění," stěžují si ale podle DPA lidé na čínských internetových fórech. Čínský státní tisk nicméně tvrdí, že snaha výrobců přitáhnout pozornost pomocí sexy modelek má na automobilový průmysl negativní vliv.

Některé modelingové agentury kvůli komplikacím spojeným se zákazem ztrácejí o autosalon zájem a mnohé hostesky přicházejí o práci. "Organizátoři by měli předložit podrobné předpisy, například o délce šatů a o tom, které části těla nesmějí být vidět," uvedla představitelka jedné z modelingových agentur.

Čína v roce 2009 díky silnému růstu prodeje vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa. V poslední době však má na poptávku po automobilech v Číně negativní dopad zpomalování růstu čínské ekonomiky.

Už za osm let byste mohli s naším autem vyjet z garáže a odletět, tvrdí americká firma Terrafugia, která vytvořila animaci chystaného stroje. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ukrajinský parlament schválil obchodování se zemědělskou půdou

Ukrajinští zákonodárci schválili zrušení zákazu obchodování se zemědělskou půdou. Rozhodnutí zrušit zákaz, který byl v platnosti skoro 20 let, je součástí opatření, které vyžaduje Mezinárodní měnový fond (MMF) pro uvolnění úvěru ve výši osmi miliard dolarů (asi 198 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dříve vyzval zákonodárce, aby zákaz zrušili. V opačném případě, by podle něj mohl Ukrajině v důsledku koronavirové krize hrozit krach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy