Autoři Zaklínače a Cyberpunku 2077 se stali terčem hackerů. Útočníci požadují výkupné

Magazín ČTK Magazín, ČTK
9. 2. 2021 11:03
Polský výrobce počítačových her CD Projekt se stal terčem kybernetického útoku. Firma ale zároveň upozornila, že systémy, ke kterým získal útočník přístup, by neměly obsahovat žádné osobní údaje hráčů ani uživatelů jejích služeb.
Foto: CD Projekt Red

"Neznámý pachatel získal nepovolený přístup k naší interní síti. Shromáždil určitá data, která patří skupině CD Projekt, a zanechal žádost o výkupné," uvedla podle agentury Reuters firma. Dodala, že při vyšetřování incidentu spolupracuje s úřady.

Hackeři získali kromě zdrojových dat videoher i informace o zaměstnancích či investorech. Útočníci teď po CD Projektu požadují peníze, jinak hodlají citlivá data zveřejnit. "Stáhli jsme všechny zdrojové kódy z vašeho serveru - Cyberpunk 2077, Zaklínač 3, Gwent a nevydanou verzi Zaklínače 3," tvrdí hackeři v emailu, který CD projekt zveřejnil na Twitteru.

Polské studio se rozhodlo s hackery nevyjednávat, celý incident prošetřuje a momentálně podniká kroky k minimalizaci škod. Akcie podniku po zprávě o kybernetickém útoku ztrácely zhruba šest procent.

Firmu CD Projekt proslavila herní série Zaklínač, vytvořená na motivy románů a povídek polského spisovatele Andrzeje Sapkovského. V loňském roce firma uvedla na trh dlouho očekávanou hru Cyberpunk 2077, ta se však po vydání stala terčem kritiky kvůli technickým nedostatkům.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy