Autoři Zaklínače a Cyberpunku 2077 se stali terčem hackerů. Útočníci požadují výkupné

Magazín ČTK Magazín, ČTK
9. 2. 2021 11:03
Polský výrobce počítačových her CD Projekt se stal terčem kybernetického útoku. Firma ale zároveň upozornila, že systémy, ke kterým získal útočník přístup, by neměly obsahovat žádné osobní údaje hráčů ani uživatelů jejích služeb.
Foto: CD Projekt Red

"Neznámý pachatel získal nepovolený přístup k naší interní síti. Shromáždil určitá data, která patří skupině CD Projekt, a zanechal žádost o výkupné," uvedla podle agentury Reuters firma. Dodala, že při vyšetřování incidentu spolupracuje s úřady.

Hackeři získali kromě zdrojových dat videoher i informace o zaměstnancích či investorech. Útočníci teď po CD Projektu požadují peníze, jinak hodlají citlivá data zveřejnit. "Stáhli jsme všechny zdrojové kódy z vašeho serveru - Cyberpunk 2077, Zaklínač 3, Gwent a nevydanou verzi Zaklínače 3," tvrdí hackeři v emailu, který CD projekt zveřejnil na Twitteru.

Polské studio se rozhodlo s hackery nevyjednávat, celý incident prošetřuje a momentálně podniká kroky k minimalizaci škod. Akcie podniku po zprávě o kybernetickém útoku ztrácely zhruba šest procent.

Firmu CD Projekt proslavila herní série Zaklínač, vytvořená na motivy románů a povídek polského spisovatele Andrzeje Sapkovského. V loňském roce firma uvedla na trh dlouho očekávanou hru Cyberpunk 2077, ta se však po vydání stala terčem kritiky kvůli technickým nedostatkům.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Barmě pokračují protesty proti převratu, mají už sedm obětí

Nejméně sedm lidí v neděli podle agentur zemřelo a řada dalších utrpěla zranění v Barmě, kde dál pokračují protesty proti nedávnému vojenskému převratu a s nimi i tvrdé represe vůči demonstrantům. Bezpečnostní složky je zatýkají po stovkách a manifestace rozhání vodními děly, slzným plynem, omračujícími granáty a zřejmě také střelbou.

Zásahy bezpečnostních složek proti shromážděním se podle agentury AP zdají být čím dál agresivnější, ovšem protestní hnutí dosud neztrácelo na síle.

V největším barmském městě Rangúnu v neděli násilnosti vypukly dopoledne při pochodu studentů medicíny. Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazovaly demonstranty prchající před policisty i to, jak lidé pomáhají zraněným. Co jim krvavá zranění způsobilo, nebylo jasné, některá média ale hlásila střelbu ostrými náboji. Desítky studentů a dalších lidí skončily ve vazbě, píše AP.

Jedna žena zemřela na infarkt poté, co policie zasáhla omračujícími granáty proti demonstraci učitelů v Rangúnu. O úmrtí informovala dcera oběti a kolegové učitelé, píše Reuters. Střílelo se také ve městě Dawei, jeden člověk tam zemřel. Podle listu Myanmar Now zemřeli dva lidé také ve druhém největším městě Mandalaj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy