Porno ve Čtyřlístku. Autor ukrýval do kreseb soulož, vydavatelství s ním ukončilo spolupráci

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
5. 1. 2016 12:35
Aféru odstartoval obrázek ze seriálu Binky kontra T-Max z časopisu Čtyřlístek. Lidé si na něm všimli, že jeho autor Bohumil Fencl do něj zakomponoval dvojsmyslné výjevy včetně naznačené soulože či orálního sexu. Uživatelé Facebooku nelenili a začali zpětně prohlížet další čísla Čtyřlístku. Zjistili, že narazit na tyto dvojsmyslnosti v seriálu Binky kontra T-Max není problém. Při letmém zkoumání našli bábovičky ve tvaru ženských ňader či podmořskou rostlinu vyobrazenou jako penis. V úterý se vydavatelství Čtyřlístku čtenářům omluvilo a autora okamžitě propustilo.
Některé "úlovky" uživatelů Facebooku, kteří pátrali po závadných obrázcích v seriálu  Binky kontra T-Max.
Některé "úlovky" uživatelů Facebooku, kteří pátrali po závadných obrázcích v seriálu Binky kontra T-Max. | Foto: Facebook

Praha - Aféra s lechtivými ilustracemi ve Čtyřlístku začala nenápadně. Scenárista Martin Šinkovský pověsil na Facebook obrázek ze seriálu Binky kontra T-Max, který kreslí Bohumil Fencl ("Bof"). Doprovodil ho komentářem: "Tak si listuju Čtyřlístkem (dvojčíslo 589-590) ... Vidím to jen já, nebo i někdo další?" Na aféru jako první upozornil web hlidacipes.org.

Při detailnějším prostudování i další uživatelé odhalili, že paní se sice vyklání z okna, ale zároveň se zřejmě oddává sexuálním radovánkám. A že na zadním sedadle modrého auta leží schoulená dáma pánovi v klíně. 

Jedna z diskutujících na Facebooku upozorňuje také na poznávací značku auta "BJ 0210", BJ se používá jako zkratka pro "blow job", tedy orální sex. Krom toho usmívající se policista přibližuje ruku k ženskému pozadí v minisukni.

Zatímco někteří čtenáři vše komentovali s humorem ("Nechápu, že může někoho zaskočit sex v časopise, kde hlavní role nesou jména Fifinka, Pinďa, Myšpulín a Bobík."), jiní se pozastavují nad nezodpovědností autora, jenž se podle nich baví na účet nevinného dětského čtenáře.

Další se autora zastávají a tvrdí, že lidé mu podsouvají věci, které tak nemyslel. Bohumil Fencl je nicméně v databázi komiksů uveden jako autor erotického detektivního komiksu Sheila. 

Někteří uživatelé sociálních sítí nelenili a začali listovat jinými čísly Čtyřlístku a zkoumat seriál Binky kontra T-Max. Zjistili zajímavou věc - "vtip" se souloží nebyl ojedinělý.

"Tak jsem prošel pár čísel dozadu a v měkčí formě je to poschovávané všude - různá odhalená prsa, močící lidi, pohozené sexuální pomůcky a podobně. Někde asi pracuje fantazie, ale někde je to zcela zřejmé," shrnuje výsledky pátrání uživatel Petr Šimčík.

Uživatel Ondra Král do diskuse vložil přímo dva jasné důkazy - na obrázku zobrazujícím pláž jsou dvě pískové bábovičky ve tvaru odhalených dámských ňader, ve vyobrazení podmořského světa pak lze bez dlouhého hledání najít rostlinu ve tvaru penisu.

Redakce Čtyřlístku se k aféře vyjádřila v úterý na Facebooku. "Tímto se hluboce omlouváme všem svým čtenářům za skryté vulgarity v příběhu „BINKY“ výtvarníka a autora scénáře Bohuslava Fencla. Jedná se o mistrně ukryté miniaturní kresby, které jsme v redakci neobjevili. Tímto děkujeme Vám, našim čtenářům, za podnětné upozornění. S autorem okamžitě ukončujeme další spolupráci a učiníme vše, aby se podobná věc neopakovala," uvedl v prohlášení jednatel vydavatelství Vít Němeček.

"Byla to klukovina. Člověk to tam propašuje z legrace, tak z toho má potěšení. Byla to moje soukromá legrace, bohužel teď už to legrace není. Je to čirá klukovina, omluvil jsem se a Čtyřlístek se mnou rozvázal další spolupráci. Tím to pro mě končí," řekl Aktuálně.cz autor ilustrací Bohumil Fencl.

Komiksy manga nejsou jen prvoplánově roztomilé, říká Anna Křivánková a dodává, že objemná prsa i velké oči dívčích postav mají upoutat pozornost. | Video: Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy