Porno ve Čtyřlístku. Autor ukrýval do kreseb soulož, vydavatelství s ním ukončilo spolupráci

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
5. 1. 2016 12:35
Aféru odstartoval obrázek ze seriálu Binky kontra T-Max z časopisu Čtyřlístek. Lidé si na něm všimli, že jeho autor Bohumil Fencl do něj zakomponoval dvojsmyslné výjevy včetně naznačené soulože či orálního sexu. Uživatelé Facebooku nelenili a začali zpětně prohlížet další čísla Čtyřlístku. Zjistili, že narazit na tyto dvojsmyslnosti v seriálu Binky kontra T-Max není problém. Při letmém zkoumání našli bábovičky ve tvaru ženských ňader či podmořskou rostlinu vyobrazenou jako penis. V úterý se vydavatelství Čtyřlístku čtenářům omluvilo a autora okamžitě propustilo.
Některé "úlovky" uživatelů Facebooku, kteří pátrali po závadných obrázcích v seriálu  Binky kontra T-Max.
Některé "úlovky" uživatelů Facebooku, kteří pátrali po závadných obrázcích v seriálu Binky kontra T-Max. | Foto: Facebook

Praha - Aféra s lechtivými ilustracemi ve Čtyřlístku začala nenápadně. Scenárista Martin Šinkovský pověsil na Facebook obrázek ze seriálu Binky kontra T-Max, který kreslí Bohumil Fencl ("Bof"). Doprovodil ho komentářem: "Tak si listuju Čtyřlístkem (dvojčíslo 589-590) ... Vidím to jen já, nebo i někdo další?" Na aféru jako první upozornil web hlidacipes.org.

Při detailnějším prostudování i další uživatelé odhalili, že paní se sice vyklání z okna, ale zároveň se zřejmě oddává sexuálním radovánkám. A že na zadním sedadle modrého auta leží schoulená dáma pánovi v klíně. 

Jedna z diskutujících na Facebooku upozorňuje také na poznávací značku auta "BJ 0210", BJ se používá jako zkratka pro "blow job", tedy orální sex. Krom toho usmívající se policista přibližuje ruku k ženskému pozadí v minisukni.

Zatímco někteří čtenáři vše komentovali s humorem ("Nechápu, že může někoho zaskočit sex v časopise, kde hlavní role nesou jména Fifinka, Pinďa, Myšpulín a Bobík."), jiní se pozastavují nad nezodpovědností autora, jenž se podle nich baví na účet nevinného dětského čtenáře.

Další se autora zastávají a tvrdí, že lidé mu podsouvají věci, které tak nemyslel. Bohumil Fencl je nicméně v databázi komiksů uveden jako autor erotického detektivního komiksu Sheila. 

Někteří uživatelé sociálních sítí nelenili a začali listovat jinými čísly Čtyřlístku a zkoumat seriál Binky kontra T-Max. Zjistili zajímavou věc - "vtip" se souloží nebyl ojedinělý.

"Tak jsem prošel pár čísel dozadu a v měkčí formě je to poschovávané všude - různá odhalená prsa, močící lidi, pohozené sexuální pomůcky a podobně. Někde asi pracuje fantazie, ale někde je to zcela zřejmé," shrnuje výsledky pátrání uživatel Petr Šimčík.

Uživatel Ondra Král do diskuse vložil přímo dva jasné důkazy - na obrázku zobrazujícím pláž jsou dvě pískové bábovičky ve tvaru odhalených dámských ňader, ve vyobrazení podmořského světa pak lze bez dlouhého hledání najít rostlinu ve tvaru penisu.

Redakce Čtyřlístku se k aféře vyjádřila v úterý na Facebooku. "Tímto se hluboce omlouváme všem svým čtenářům za skryté vulgarity v příběhu „BINKY“ výtvarníka a autora scénáře Bohuslava Fencla. Jedná se o mistrně ukryté miniaturní kresby, které jsme v redakci neobjevili. Tímto děkujeme Vám, našim čtenářům, za podnětné upozornění. S autorem okamžitě ukončujeme další spolupráci a učiníme vše, aby se podobná věc neopakovala," uvedl v prohlášení jednatel vydavatelství Vít Němeček.

"Byla to klukovina. Člověk to tam propašuje z legrace, tak z toho má potěšení. Byla to moje soukromá legrace, bohužel teď už to legrace není. Je to čirá klukovina, omluvil jsem se a Čtyřlístek se mnou rozvázal další spolupráci. Tím to pro mě končí," řekl Aktuálně.cz autor ilustrací Bohumil Fencl.

Komiksy manga nejsou jen prvoplánově roztomilé, říká Anna Křivánková a dodává, že objemná prsa i velké oči dívčích postav mají upoutat pozornost. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy