Au, to bolí! Olympijský "placák" za 0 bodů putuje webem

Zahraničí Zahraničí
8. 8. 2012 8:00
Skok, za který závodník dostal 0 bodů, se šíří internetem i přes nevoli MOV
Němec Stephan Feck při svém nepodařeném skoku do vody na olympijských hrách v Londýně
Němec Stephan Feck při svém nepodařeném skoku do vody na olympijských hrách v Londýně | Foto: Reuters

Londýn - Německý skokan do vody Stephan Feck vypadl z olympijské soutěže ve skoku do vody ze 3 metrů už v pondělí, když skončil na posledním, devětadvacátém místě.

Od té doby narostla jeho popularita do neuvěřitelných rozměrů.

Ačkoliv Mezinárodní olympijský výbor intenzivně bojuje proti sdílení televizních záběrů a dalšího obsahu z her na sociálních sítích i YouTube, Feckův skok se stal hitem internetu.

A to právě ten, za který dvaadvacetiletý muž z Lipska obdržel od všech rozhodčích 0 bodů.

Feckovi se nepodařilo dotočit salto, už ve vzduchu se pustil jedné nohy a do vody dopadl téměř vodorovně na záda. Bolestivý pád byl zároveň jeho koncem v olympijské soutěži.

Nejčtenější německý list Bild popsal skokanův výkon výmluvně jako "Aulympia", anglicky píšící servery daly přednost slovním hříčkám "Oh, Feck" nebo "For Feck's sake!".

Nejkrásnější fotky z olympiády

 

Právě se děje

před 38 minutami

Schodek rozpočtu letos může stoupnout nad 400 miliard korun

Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové minimálně na 400 miliard korun ze schválených 320 miliard Kč. Uvedla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ekonomka a členka iniciativy KoroNERV-20 Helena Horská s tím souhlasila, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to nevyloučila. Nová výše rozpočtového schodku s ohledem na dopady daňového balíčku bude podle ní stanoven koncem února nebo počátkem března.

"Nevím, řeknu to na přelomu února a března. Nemohu to vyloučit," uvedla v pořadu ČT Schillerová k možnosti, že se schodek vyšplhá nad 400 miliard korun. Podle ministryně financí ale nelze do rozpočtu pouze prostě započítat dopady daňového balíčku. Podle prosincového odhadu ministerstva financí by měl balíček snížit příjmy veřejných rozpočtů o 98,7 miliardy korun, z toho příjmy státního rozpočtu o 87,5 miliardy korun. Ministryně dnes však mluvila o dopadu 65 miliard korun na státní rozpočet

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy