Au, to bolí! Olympijský "placák" za 0 bodů putuje webem

Zahraničí Zahraničí
8. 8. 2012 8:00
Skok, za který závodník dostal 0 bodů, se šíří internetem i přes nevoli MOV
Němec Stephan Feck při svém nepodařeném skoku do vody na olympijských hrách v Londýně
Němec Stephan Feck při svém nepodařeném skoku do vody na olympijských hrách v Londýně | Foto: Reuters

Londýn - Německý skokan do vody Stephan Feck vypadl z olympijské soutěže ve skoku do vody ze 3 metrů už v pondělí, když skončil na posledním, devětadvacátém místě.

Od té doby narostla jeho popularita do neuvěřitelných rozměrů.

Ačkoliv Mezinárodní olympijský výbor intenzivně bojuje proti sdílení televizních záběrů a dalšího obsahu z her na sociálních sítích i YouTube, Feckův skok se stal hitem internetu.

A to právě ten, za který dvaadvacetiletý muž z Lipska obdržel od všech rozhodčích 0 bodů.

Feckovi se nepodařilo dotočit salto, už ve vzduchu se pustil jedné nohy a do vody dopadl téměř vodorovně na záda. Bolestivý pád byl zároveň jeho koncem v olympijské soutěži.

Nejčtenější německý list Bild popsal skokanův výkon výmluvně jako "Aulympia", anglicky píšící servery daly přednost slovním hříčkám "Oh, Feck" nebo "For Feck's sake!".

Nejkrásnější fotky z olympiády

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy