Známý e-shop stáhne výrobky ze zvířat. Kožešiny už neprodává, vyřadí i hedvábí, kašmír a mohér

Magazín Magazín
23. 6. 2018 10:08
Známý londýnský prodejce módy Asos oznámil, že od nového roku přestane prodávat materiály pocházející ze zvířat, jako je hedvábí, kašmír a mohér. Prodejce již dříve stáhl z nabídky kožichy, angorskou vlnu a další králičí srsti a zvířecí produkty. Organizace bojující za práva zvířat PETA společnost pochválila. O opatření, které začne platit od konce ledna příštího roku, informovala britská BBC. Kromě toho Asos stáhne také výrobky z ptačího chmýří, zvířecích kostí, zubů či mušlí a perleti. Organizace PETA dříve uvedla, že zvířata kvůli módním materiálům častokrát velmi trpí. K Asosu se hodlají přidat také módní řetězce Topshop, Gap, Zara, Boohoo či Primark.
Mohér pochází z angorských koz a používá se na výrobu svetrů či klobouků.
Mohér pochází z angorských koz a používá se na výrobu svetrů či klobouků. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 58 minutami

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší Trumpovo pravidlo nulové tolerance k migraci

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší nařízení z dob vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa, které zavedlo "nulovou toleranci" vůči migrantům přecházející hranici mezi Mexikem a Spojenými státy ilegálně. V úterý o tom informovala agentura AP. Toto pravidlo vedlo k rozdělení tisíců rodin.

Úřadující ministr spravedlnosti Monty Wilkinson v nových instrukcích pro federální prokurátory uvedl, že ministerstvo se vrací ke své dřívější praxi, kdy se případy posuzovaly individuálně.

Politika "nulové tolerance" znamenala, že každý dospělý člověk chycený při ilegálním přechodu hranice měl kvůli tomu být trestně stíhaný. Děti nemohou být vězněny se svými příbuznými, a tak byly rodiny rozdělovány a děti byly posílány do zařízení spravovaných ministerstvem zdravotnictví. Takový osud potkal více než 5500 nezletilých, uvádí agentura AP. V roce 2018 bylo rozdělování zastaveno, ale i pak pokračovalo v menším rozsahu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy