V bytě na sídlišti v Brně vyděsily ženu desítky netopýrů. Byli i ve sklenici na víno

ČTK ČTK
13. 9. 2020 16:55
Asi sedm desítek netopýrů našla u sebe doma obyvatelka brněnského sídliště Lesná. Hlavou dolů viseli zpoza záclon, za obrazem a tísnili se ve sklenici na víno. Žena zavolala o pomoc městské strážníky, kteří netopýry vypustili ven.
Video: Městská policie Brno

Netopýři se skrývali v bytě na Lesné v Brechtově ulici. "Žena měla strach vstoupit do pokoje. Na záclonách totiž uviděla zavěšené netopýry. Operační středisko proto poslalo na místo odchytovou službu," uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Podle něj se netopýři kromě záclon usídlili za závěsný obraz, ve váze, ale také ve sklenici na víno. "Jednoho netopýra strážník zachránil tím, že mu vyprostil zaklíněnou končetinu z konstrukce stolku. Postupně mu prošlo rukama kolem 70 jedinců a všechny je postupně vypustil ven," dodal.

 

Právě se děje

před 37 minutami

O byty po H-Systemu má zájem 58 z 60 jejich současných uživatelů

Dnes končí termín pro podání nabídek na odkup 60 bytů v Horoměřicích u Prahy po zkrachovalé společnosti H-System. Nabídku podalo 58 z 60 současných uživatelů bytů, dva konkurzní správkyni napsali, že o byt nemají zájem a vyklidí ho. Celková hodnota sídliště podle minimálních cen znaleckých posudků činí zhruba 210 milionů korun, řekli dnes šéf věřitelského výboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel a Martin Junek, předseda bytového družstva Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů H-Systemu.

"Nabídky ještě můžou chodit. Dva ze současných uživatelů nemají o odkup zájem všech zbylých 58 podalo nabídku, a souhlasí tak s cenou, kterou určil znalecký posudek," řekl Pavel. Konkurzní správkyně obdržela také několik nabídek na odkup některých bytů od třetí strany. Obdržené nabídky by měl věřitelský výbor vyhodnotit v úterý 26. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy