V bytě na sídlišti v Brně vyděsily ženu desítky netopýrů. Byli i ve sklenici na víno

ČTK ČTK
13. 9. 2020 16:55
Asi sedm desítek netopýrů našla u sebe doma obyvatelka brněnského sídliště Lesná. Hlavou dolů viseli zpoza záclon, za obrazem a tísnili se ve sklenici na víno. Žena zavolala o pomoc městské strážníky, kteří netopýry vypustili ven.
Video: Městská policie Brno

Netopýři se skrývali v bytě na Lesné v Brechtově ulici. "Žena měla strach vstoupit do pokoje. Na záclonách totiž uviděla zavěšené netopýry. Operační středisko proto poslalo na místo odchytovou službu," uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Podle něj se netopýři kromě záclon usídlili za závěsný obraz, ve váze, ale také ve sklenici na víno. "Jednoho netopýra strážník zachránil tím, že mu vyprostil zaklíněnou končetinu z konstrukce stolku. Postupně mu prošlo rukama kolem 70 jedinců a všechny je postupně vypustil ven," dodal.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Rusko slíbilo odvetu za kroky EU, rozšíří svou černou listinu

Rusko na základě reciprocity rozšíří svou černou listinu jako odpověď na sankce ze strany Evropské unie. Oznámilo to ve středu ruské ministerstvo zahraničí. Moskva zakáže dalším představitelům členských zemí a institucí EU vstup do Ruska, ale mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová na tiskové konferenci neupřesnila, kdo bude postižen. Počet osob figurujících na ruské černé listině bude podle ní stejný jako počet Rusů na sankčním seznamu EU.

EU podle mluvčí v poslední době podnikla řadu nepřátelských kroků vůči Rusku a ruským občanům. Blok uplatňuje sankce bez ohledu na mezinárodní právo a kvůli "vymyšleným, absurdním záminkám", uvedla Zacharovová. Moskva podle ní opakovaně varovala unii před zhoubností takového přístupu, ale "v EU ignorují naše návrhy vést věcný, profesionální dialog na základě faktů, a jako dříve dávají přednost sankcím". "Pokud EU bude pokračovat v tomto konfliktním přístupu, vyhrazujeme si právo adekvátně reagovat," dodala.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Na Rakovnicku zasáhl dítě blesk, vrtulník ho převezl do nemocnice

V Jesenici na Rakovnicku udeřil ve středu odpoledne podle očitých svědků blesk do skupiny dětí. Jedno z nich skončilo podle oznámení na tísňovou linku v bezvědomí, vrtulník ho převezl do nemocnice.

"Dle volajících se nezletilá osoba nacházela v bezvědomí. Do příjezdu posádek se probrala do plného vědomí. Po našem příjezdu byla osoba vyšetřena, zajištěna a oběhově stabilizována letecky transportována do motolské nemocnice," řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy