Arabské ženy se dočkaly svého Vogue. Dvojjazyčný magazín vede saúdská princezna

Magazín Magazín
8. 3. 2017 9:41
Časopis Vogue Arabia bude vycházet v angličtině a arabštině v šesti zemích Středního východu. „Arabské země si dlouhodobě zaslouží místo v módní historii,“ nechala se slyšet šéfredaktorka, saúdská princezna Deena Aljuhani Abdulazizová.
Šéfredaktorka Vogue Arabia - saudská princezna Deena Aljuhani Abdulazizová,
Šéfredaktorka Vogue Arabia - saudská princezna Deena Aljuhani Abdulazizová, | Foto: Reuters

Slavnému módnímu časopisu Vogue přibyla další edice. Svého tištěného vydání se na začátku března dočkala oblast Středního východu.

První číslo vyšlo v angličtině a arabštině a každá jazyková mutace má jinou obálku. Na obou se objevila palestinsko-holandská modelka Gigi Hadidová zahalena ve šperkovaném závoji. Jednadvacetiletá Hadidová uvedla, že být na obálce prvního Vogue Arabia pro ni "znamená celý svět".

"Myslím, že na mezinárodním Vogue je krásné to, že jako módní komunita jsme schopni oslavovat a sdílet různé kultury," napsala modelka na svém Instagramu. A dodala, že doufá, že magazín ukáže i jinou sféru módního průmyslu, a sice akceptování, oslavování a začlenění všech lidí a zvyklostí.

Saúdská princezna šéfredaktorkou

Modelku Hadidovou si vybrala sama šéfredaktorka arabského Vogue, saúdská princezna Deena Aljuhani Abdulazizová, která na nové webové stránce uvedla, že Hadidová "představuje budoucí podnikavou a dynamickou generaci".

Reakce na novou obálku byly podle BBC vesměs pozitivní. Některé fanynky však zmiňovaly, že by na obálce raději viděly arabskou modelku.

Vogue Arabia byl oficiálně spuštěn na podzim loňského roku, kdy byl zahájen provoz bilingvní webové stránky. V pořadí již dvaadvacátá mutace magazínu od vydavatelství Conde Nast International vyšla 5. března s titulkem Reorienting Perceptions (Přeorientování vnímání).

Časopis bude distribuován v Kataru, Saúdské Arábii, Bahrajnu, Kuvajtu, Ománu a Spojených arabských emirátech.

Na stránkách najdou čtenářky, stejně jako kdekoliv jinde na světě, nejnovější trendy v oblasti módy, kosmetiky či informace o probíhajících kulturních akcích v regionu. "Arabské země si dlouhodobě zaslouží místo v módní historii," nechala se slyšet šéfredaktorka Abdulazizová.

 

Právě se děje

Další zprávy