Apríl byl Dnem dobrých zpráv. O co šlo v pěti krocích

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
1. 4. 2012 14:00
To není apríl. Redakce se pokusila 1. dubna ukázat, že ne všechno je černé

Praha - S půlnocí, kdy se poslední březnový den přehoupl do 1. dubna, zahájila redakce Aktuálně.cz malý experiment.

Celý jeden den postavila obsah svého zpravodajství čistě a pouze na pozitivních informacích.

Sázka padla na apríl, avšak pozor - nezaměřili jsme se na obvyklé žertíky či vymyšlené zprávy. Snažili jsme se, aby 1. duben 2012 na Aktuálně.cz byl regulérním kvalitním zpravodajským zážitkem. Prostě "Dnem dobrých zpráv".

Ke stejnému "pokusu" sáhla i sesterská redakce na Slovensku Aktuálně.sk. Na jejich dobré zprávy se můžete podívat zde.

Co jste od nás mohli čekat?

1. Nevylhané, původní pozitivní zprávy. Protože i takové se, pokud odcloníte informace o zdražování, politických pletichách a černou kroniku, skutečně dají najít.

2. Běžný sportovní servis. Usoudili jsme, že třeba taková výhra jednoho fotbalového klubu nad druhým může být pro někoho zatraceně dobrou zprávou.

3. Běžný kulturní servis. Protože i negativní recenze je dobrou zprávou o sebevědomí tuzemské kritiky.

4. Nechtěli jsme zkreslovat obraz dne. Pro ty z vás, kteří i v tento den chtěli vědět například o potížích na silnicích, tu byla rubrika "Právě se děje".

A samozřejmě: Pokud by se v neděli 1. 4. stala závažná a negativní událost ovlivňující životy nás všech, byla redakce připravena vrátit vydání "do starých kolejí" a koncept Dobrých zpráv opustit. Naštěstí nás neděle negativních zásahů vyšší moci ušetřila...

5. Příběh, který vybrali čtenáři. Dva týdny před dnem D jsme vás, naše čtenáře, požádali o pomoc. Pomáhali jste nám hledat dobré zprávy a pak v hlasování vybrali, který tip má redakce zpracovat. Zvítězila zpráva o obchodech pro kutily z jihu Čech, kterou poslal zakladatel provozoven Václav Princ z Českých Budějovic. Jeho příběh si můžete přečíst zde.

Doufáme, že vás nedělní zpravodajství těšilo. Hezké jaro vám přeje

Vaše Aktuálně.cz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Inflace v EU i v eurozóně v srpnu prudce stoupla, je nejvýše za deset let

Míra inflace v Evropské unii i v eurozóně v srpnu prudce vzrostla a dostala se na nejvyšší hodnotu za téměř deset let. V celé sedmadvacítce unijních zemí inflace vystoupila na 3,2 procenta z červencové hodnoty 2,5 procenta. V 19 státech, které používají společnou měnu euro, pak inflace dosáhla tří procent. To je proti červenci nárůst o osm desetin procentního bodu. Ve své konečné zprávě to to v pátek oznámil evropský statistický úřad Eurostat.

Inflace tím poprvé výrazně překročila cíl Evropské centrální banky (ECB). Ta má v úmyslu růst cen v zájmu oživení ekonomiky udržovat na dvou procentech ročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy