Apríl byl Dnem dobrých zpráv. O co šlo v pěti krocích

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
1. 4. 2012 14:00
To není apríl. Redakce se pokusila 1. dubna ukázat, že ne všechno je černé

Praha - S půlnocí, kdy se poslední březnový den přehoupl do 1. dubna, zahájila redakce Aktuálně.cz malý experiment.

Celý jeden den postavila obsah svého zpravodajství čistě a pouze na pozitivních informacích.

Sázka padla na apríl, avšak pozor - nezaměřili jsme se na obvyklé žertíky či vymyšlené zprávy. Snažili jsme se, aby 1. duben 2012 na Aktuálně.cz byl regulérním kvalitním zpravodajským zážitkem. Prostě "Dnem dobrých zpráv".

Ke stejnému "pokusu" sáhla i sesterská redakce na Slovensku Aktuálně.sk. Na jejich dobré zprávy se můžete podívat zde.

Co jste od nás mohli čekat?

1. Nevylhané, původní pozitivní zprávy. Protože i takové se, pokud odcloníte informace o zdražování, politických pletichách a černou kroniku, skutečně dají najít.

2. Běžný sportovní servis. Usoudili jsme, že třeba taková výhra jednoho fotbalového klubu nad druhým může být pro někoho zatraceně dobrou zprávou.

3. Běžný kulturní servis. Protože i negativní recenze je dobrou zprávou o sebevědomí tuzemské kritiky.

4. Nechtěli jsme zkreslovat obraz dne. Pro ty z vás, kteří i v tento den chtěli vědět například o potížích na silnicích, tu byla rubrika "Právě se děje".

A samozřejmě: Pokud by se v neděli 1. 4. stala závažná a negativní událost ovlivňující životy nás všech, byla redakce připravena vrátit vydání "do starých kolejí" a koncept Dobrých zpráv opustit. Naštěstí nás neděle negativních zásahů vyšší moci ušetřila...

5. Příběh, který vybrali čtenáři. Dva týdny před dnem D jsme vás, naše čtenáře, požádali o pomoc. Pomáhali jste nám hledat dobré zprávy a pak v hlasování vybrali, který tip má redakce zpracovat. Zvítězila zpráva o obchodech pro kutily z jihu Čech, kterou poslal zakladatel provozoven Václav Princ z Českých Budějovic. Jeho příběh si můžete přečíst zde.

Doufáme, že vás nedělní zpravodajství těšilo. Hezké jaro vám přeje

Vaše Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 32 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Podle policie se jeden člověk zranil. U nehody zasahuje i vrtulník záchranářů. Zatím není jasné, jak vážné zranění je.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy