Antonio Banderas skvěle fotí ženy. Jeho snímky teď vystavují v Moskvě

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
14. 9. 2016 19:30
Všichni znají Antonia Banderase jako herce z hollywoodských filmů. Moskevské Muzeum multimediálního umění teď připomnělo, že je i výborný fotograf. Právě tam otevřeli výstavu Banderasových snímků Ženy ve zlaté.
Herec Antonio Banderas.
Herec Antonio Banderas. | Foto: Profimedia.cz

Výstava, která potrvá do 3. listopadu, obsahuje přes dvacet fotografií žen, většinou jde o portréty. "Není to módní fotografie, většina snímků má téměř divadelní ráz. Snažím se, aby v nich byla ironie a humor," řekl Banderas během vernisáže, které se osobně zúčastnil. "Banderasovy snímky zachycují kouzlo ženy, to, co ji dělá unikátní, obdivuhodnou a krásnou," uvedla ředitelka muzea Olga Sviblovová.

Banderasova fotografie z cyklu Ženy ve zlaté z právě otevřené výstavy v Moskvě.
Banderasova fotografie z cyklu Ženy ve zlaté z právě otevřené výstavy v Moskvě. | Foto: Profimedia.cz

Není to první Banderasova výstava fotografií, tou byla před šesti lety představená série Tajemství v černé. Moskva je po Španělsku teprve druhé místo v Evropě, kde je cyklus Ženy ve zlaté k vidění.

"Pokouším se na fotkách ukázat, jak vidím ženy. A snažím se prostřednictvím fotografování zjistit i něco o sobě samotném," řekl Banderas, když výstavu uváděl poprvé. "Chci ukázat můj vztah k ženám, ve kterém, což musím přiznat, jsem udělal mnoho chyb," řekl herec a narážel tím mimo jiné na rozchod s Melanií Griffithovou, s níž byl ženatý osmnáct let.

Herec se coby fotograf nepovažuje za profesionála. "Jsem obyčejný amatér. Ale fotografii jsem vždycky miloval," říká.

Moskevská výstava snímků Antonia Banderase.
Moskevská výstava snímků Antonia Banderase. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Na Praze 6 havarovala v pondělí ráno cisterna na cement, převrátila se v ulici Do Horoměřic

 V Praze 6 havarovala dnes ráno cisterna na cement, převrátila se v ulici Do Horoměřic. Unikající provozní kapaliny hasiči zajistili, cement se nevysypal, řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. V době zásahu hasičů a vyšetřování nehody byl provoz v místě řízen kyvadlově. Řidič utrpěl lehčí pohmožděniny, záchranáři ho převezli do nemocnice, řekla mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Nehoda se stala kolem 7:00. "Podle informací z místa se měl řidič kamionu vyhýbat protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici, která se sesunula, a spadl do pole. Cisterna se obrátila na střechu," popsal nehodu policejní mluvčí Jan Rybanský. Vyproštění a přečerpání nákladu nyní zajistí firma, které cisterna patří, dodal.

Třiatřicetiletý řidič měl lehké pohmožděniny, byl převezen do vojenské nemocnice, doplnila mluvčí záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy