Prezidentka Jolie? Angelina uvažuje, že vstoupí do politiky

ČTK ČTK
5. 11. 2014 10:10
Angelina Jolie připustila v rozhovoru pro americký časopis, že by mohla v budoucnu vstoupit do politiky.
Angelina Jolie
Angelina Jolie | Foto: Reuters

Los Angeles - Americká herečka Angelina Jolie, která se léta angažuje v humanitární činnosti, připustila, že by mohla vstoupit do politiky. Z jejího rozhovoru pro americký časopis Vanity Fair ale vyplynulo, že to zatím není na pořadu dne.

"Nevylučuji to," odpověděla devětatřicetiletá hvězda na otázku, zda by někdy mohla usilovat o post v politice, diplomacii či veřejných službách. Pochybuje ale o tom, že by zvolením či jmenováním do nějaké takové funkce byla užitečnější, než je nyní.

Její úvahy o možném vstupu do politiky vyvolaly komentáře na sociálních sítích. "Prezidentka Jolie. To zní dobře, ne?" uvedl například americký časopis People píšící o celebritách.

Angelina Jolie se léta angažuje v humanitární pomoci a od roku 2012 je zvláštní vyslankyní Vysokého komisariátu OSN pro uprchlíky, pro který již vykonala více než 40 misí v různých částech světa. Loni za to obdržela čestného Oscara. Ocenění uděluje americká Akademie filmových věd a umění za nějakou mimořádnou činnost. Loni také pomohla prosadit v Radě bezpečnosti OSN rezoluci vyzývající k okamžitému ukončení sexuálního násilí při ozbrojených konfliktech.

 

Právě se děje

Další zprávy