Prezidentka Jolie? Angelina uvažuje, že vstoupí do politiky

ČTK ČTK
5. 11. 2014 10:10
Angelina Jolie připustila v rozhovoru pro americký časopis, že by mohla v budoucnu vstoupit do politiky.
Angelina Jolie
Angelina Jolie | Foto: Reuters

Los Angeles - Americká herečka Angelina Jolie, která se léta angažuje v humanitární činnosti, připustila, že by mohla vstoupit do politiky. Z jejího rozhovoru pro americký časopis Vanity Fair ale vyplynulo, že to zatím není na pořadu dne.

"Nevylučuji to," odpověděla devětatřicetiletá hvězda na otázku, zda by někdy mohla usilovat o post v politice, diplomacii či veřejných službách. Pochybuje ale o tom, že by zvolením či jmenováním do nějaké takové funkce byla užitečnější, než je nyní.

Její úvahy o možném vstupu do politiky vyvolaly komentáře na sociálních sítích. "Prezidentka Jolie. To zní dobře, ne?" uvedl například americký časopis People píšící o celebritách.

Angelina Jolie se léta angažuje v humanitární pomoci a od roku 2012 je zvláštní vyslankyní Vysokého komisariátu OSN pro uprchlíky, pro který již vykonala více než 40 misí v různých částech světa. Loni za to obdržela čestného Oscara. Ocenění uděluje americká Akademie filmových věd a umění za nějakou mimořádnou činnost. Loni také pomohla prosadit v Radě bezpečnosti OSN rezoluci vyzývající k okamžitému ukončení sexuálního násilí při ozbrojených konfliktech.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy