reklama
 
 

Válečný veterán požádal o sto přání k narozeninám, dostal jich 10 tisíc

2. 3. 2019 10:00
Fotograf a veterán z druhé světové války Joe Cuba brzy oslaví sté narozeniny. Jeho ošetřovatelka proto navrhla, že by mohl lidi požádat, jestli by mu neposlali stovku přání. Na příspěvek kolující na sociálních sítích zareagovaly tisíce lidí. A místo stovky přání jich Joeovi přišlo 10 tisíc z celého světa.

Joe Cuba oslaví své narozeniny 2. března. Když se jej ošetřovatelka Stephanie Veitenheimerová zeptala, co by si přál ke svému jubileu, veterán odpověděl, že hlavně štěstí.

Veitenheimerovou tehdy napadlo, že by mu možná udělala radost stovka přání od různých lidí. Fotku Joea s myšlenkou umístila na sociální sítě a zájem na sebe nenechal dlouho čekat. "Všechna ta přání jsem vůbec nečekal. Dostal jsem jich spoustu a nemůžu za ně ani dostatečně všem poděkovat," citoval veterána britský zpravodajský web BBC

Narozeninová přání přišla například od lidí z Portorika, Guamu, Německa, Maďarska, Velké Británie či Japonska. Pečovatelský dům je všechna předal Cubovi, které je teď ani nestíhá číst. 

Na sociální sítě však pod hashtagem #joecuba dávají lidé stále další a další fotky pro stoletého veterána. 

Kromě papírových přání nebo kreseb mu lidé posílají také květiny. A pečovatelský dům nezapomíná zveřejňovat fotky zásilek.

Joe Cuba kdysi sloužil jako technický seržant u letectva Spojených států amerických. Své století oslaví s přáteli a rodinou. Kromě toho jej přijdou navštívit také školy a další zájemci o jeho příběh. 

Video: Učme dějepis jinak než jen jako souhrn letopočtů, říká Kroupa z Paměti národa

Učme dějepis jinak než jen jako souhrn letopočtů, říká Mikuláš Kroupa, vedoucí projektu Paměť národa. Více v dalším díle DVTV Apel. | Video: DVTV |  02:20

autor: Magazín | 2. 3. 2019 10:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama