Mimořádná zpráva

Američanky si oblíbily nový druh plastické operace

ČTK ČTK
2. 5. 2013 9:28
Zákrok, při kterém se odstraní tuk z horní části paží, podstoupily tisíce žen
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Washington - V USA se stala hitem plastická operace, při níž chirurg odstraní tuk a nadbytečnou kůži z horní části paží. Loni tuto proceduru absolvovaly tisíce žen.

S odvoláním na Americkou společnost plastických chirurgů (ASPS) o tom informovala agentura AFP.

Loni si proceduru známou jako "armlift" nechalo provést více než 15 000 Američanek a celkem za ni zaplatily 61 milionů dolarů. Nejoblíbenější je tento zákrok u žen nad 40 let, podstoupilo ho ale i několik set mužů, uvedli chirurgové.

"Ženy všeobecně věnují větší pozornost svým pažím a jsou si čím dál tím víc vědomé možností, jaké se jim v této oblasti nabízejí," řekl předseda ASPS Gregory Evans. Zákrok průměrně stojí 4000 dolarů (asi 80 000 korun).

Pro tento trend podle lékařů neexistuje jen jeden důvod, ale převažuje patrně přání podobat se celebritám a jejich skvěle vypracovaným pažím.

Podle nedávné studie ASPS "ženy nejvíce obdivují paže americké první dámy Michelle Obamové a těsně za ní následuje Jennifer Anistonová".

Brachioplastika má ovšem jeden nezanedbatelný vedlejší důsledek. Protože zákrok vyžaduje řez od lokte po podpažní jamku, zůstává po něm dlouhá jizva. "Je to něco za něco," říkají chirurgové. "Zbavíme člověka kůže a tuku, ale necháme mu jizvu."

 

Právě se děje

Další zprávy