Američané vybrali na podporu cyklistky, co ukázala Trumpovi prostředníček, více než 60 tisíc dolarů

Magazín Magazín
15. 11. 2017 7:33
V přepočtu více než 1,5 milionu korun se zatím vybralo ve prospěch Juli Briskmanové, která se stala slavnou poté, co ukázala na Trumpovu kolonu aut prostředníček. Její odvážné gesto ji však stálo práci. Za to, že se nebála projevit svůj názor i přes ztrátu zaměstnání, založil Rob Mello z Hudsonu v Massachusetts sbírku na crowdfundingovém portále GoFundMe. Do sbírky se během týdne připojily tři tisícovky lidí.
Slavný snímek, který stál Briskmanovou práci.
Slavný snímek, který stál Briskmanovou práci. | Foto: Profimedia.cz

Padesátiletá Juli Briskmanová z americké Virginie se stala před časem známou svou fotkou, kde na kolonu prezidenta Donalda Trumpa ukazuje prostředníček.

Za svůj odvážný akt však nakonec dostala výpověď, podle zaměstnavatelů totiž porušila firemní politiku sociálních sítí a mohla poškodit reputaci celé společnosti.

Padesátiletá matka dvou dětí se hájila tím, že se incident odehrál v jejím volném čase a na svých profilech na sociálních sítích své jméno nespojovala s firmou, pro kterou doposud pracovala.

1,5 milionu korun jako dík za odvahu

Poté, co informace proletěla médii, se však mezi Američany zvedla vlna solidarity a na crowdfundingovém serveru GoFundMe pro ni zatím vybrali téměř 73 tisíc dolarů, v přepočtu 1,5 milionu korun. Informaci přinesl server HuffingtonPost.

Rob Mello z Hudsonu v Massachusetts, který sbírku založil, napsal: "Juli Briskmanová je pro nás všechny inspirací." Mello padesátiletou někdejší marketingovou specialistku kontaktoval a oficiálně ji ustanovil jako příjemce všech příspěvků.

Na crowdfundingovém portále jí během týdne zatím přispěly více než tři tisícovky lidí.

Briskmanová v rozhovoru pro televizi NBC uvedla, že svého gesta nelituje. "Myslím, že v téhle zemi máme velký problém," dodala za potlesku diváků.

Spousta lidí jí za její odvahu poděkovalo také na Twitteru.

 

Právě se děje

Další zprávy