Američané vybrali na podporu cyklistky, co ukázala Trumpovi prostředníček, více než 60 tisíc dolarů

Magazín Magazín
15. 11. 2017 7:33
V přepočtu více než 1,5 milionu korun se zatím vybralo ve prospěch Juli Briskmanové, která se stala slavnou poté, co ukázala na Trumpovu kolonu aut prostředníček. Její odvážné gesto ji však stálo práci. Za to, že se nebála projevit svůj názor i přes ztrátu zaměstnání, založil Rob Mello z Hudsonu v Massachusetts sbírku na crowdfundingovém portále GoFundMe. Do sbírky se během týdne připojily tři tisícovky lidí.
Slavný snímek, který stál Briskmanovou práci.
Slavný snímek, který stál Briskmanovou práci. | Foto: Profimedia.cz

Padesátiletá Juli Briskmanová z americké Virginie se stala před časem známou svou fotkou, kde na kolonu prezidenta Donalda Trumpa ukazuje prostředníček.

Za svůj odvážný akt však nakonec dostala výpověď, podle zaměstnavatelů totiž porušila firemní politiku sociálních sítí a mohla poškodit reputaci celé společnosti.

Padesátiletá matka dvou dětí se hájila tím, že se incident odehrál v jejím volném čase a na svých profilech na sociálních sítích své jméno nespojovala s firmou, pro kterou doposud pracovala.

1,5 milionu korun jako dík za odvahu

Poté, co informace proletěla médii, se však mezi Američany zvedla vlna solidarity a na crowdfundingovém serveru GoFundMe pro ni zatím vybrali téměř 73 tisíc dolarů, v přepočtu 1,5 milionu korun. Informaci přinesl server HuffingtonPost.

Rob Mello z Hudsonu v Massachusetts, který sbírku založil, napsal: "Juli Briskmanová je pro nás všechny inspirací." Mello padesátiletou někdejší marketingovou specialistku kontaktoval a oficiálně ji ustanovil jako příjemce všech příspěvků.

Na crowdfundingovém portále jí během týdne zatím přispěly více než tři tisícovky lidí.

Briskmanová v rozhovoru pro televizi NBC uvedla, že svého gesta nelituje. "Myslím, že v téhle zemi máme velký problém," dodala za potlesku diváků.

Spousta lidí jí za její odvahu poděkovalo také na Twitteru.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy