Američance se před třemi lety ztratil asistenční labrador. Teď se fenka znovu našla

Magazín Magazín
9. 12. 2020 10:59
Jsou to tři roky, co se fenka černého labradora jménem Lola, která své paničce trpící epileptickými záchvaty sloužila jako asistenční pes, zaběhla. Debra Mejeurová po ni několik měsíců marně pátrala, ale pak se musela smířit s tím, že už se nenajde. O to větší bylo její překvapení, když se teď Lola znovu objevila.
Američance se před třemi lety ztratil asistenční labrador. Teď se fenka znovu našla | Video: DuPage County, Illinois

Debra Mejeurová z amerického státu Michigan trpí epilepsií a fenka černého labradora jménem Lola prošla speciálním výcvikem, aby své paničce v případě záchvatu vyhledala pomoc. Když ale byla žena spolu se svým manželem před třemi lety na návštěvě u přátel ve vesnici Elk Grove Village nedaleko Chicaga, asistenční pes se jí ztratil.

Ke kamarádům ji sice fenka ještě doprovodila, ale pak se neznámým způsobem dostala z oploceného výběhu na zahradě. Panička a její muž po Lole pátrali celý měsíc, pravidelně jezdívali do Elk Grove Village, aby pročesali okolí, a dokonce si najali profesionálního detektiva pátrajícího po ztracených domácích mazlíčcích.

Všechna snaha ale byla marná a Mejeurová postupně přestala věřit, že svou labradorku ještě někdy uvidí. O to větší bylo její překvapení, když se na začátku letošního prosince fenka zničehonic objevila. K jejímu nalezení pomohl mikročip, ale jak a kde tři roky přežila, není jasné. Informoval o tom deník Chicago Tribune.

Když si majitelka pro fenku přijela do zvířecího útulku v Chicagu, chovalo se zvíře nejdřív trochu nejistě. Jakmile ale dostalo svou starou přikrývku a panička si z obličeje sundala ochrannou roušku, začala Lola vrtět ocasem a radovat se. "Nedovedu si představit nic, co by mě na konci letošního roku potěšilo víc," smála se Mejeurová.

Do péče útulku se fenka dostala, když se místní zvěrolékařce Barbaře Hanekové ozval pár, který ji našel ve vesnici Glendale Heights. Muž se ženou Lolu v posledních měsících často vídali v místním lese a nechávali ji jídlo, aby si získali její důvěru. Nakonec se jim ji podařilo odchytit a vrátit původní majitelce.

Ta přitom esemesce o tom, že se Lola našla, po třech letech marných nadějí nejdřív vůbec nepřikládala váhu. Až když neodepisovala, veterinářka ji zatelefonovala a to už Mejeurová věděla, že nalezený labrador bude opravdu její. Fenka si teď bude jen muset zvyknout na nový domov. Mejeurovi se totiž mezitím přestěhovali ze svého starého bytu do nového rodinného domku se zahradou.

Zároveň se bude muset spřátelit s novými členy rodiny, s dvojicí koček jménem Prit a Dublin a s fenkou černého labradora Maddox, kterou si panička pořídila jako její náhradu. Asistenčního psa už Lola dělat nebude. Podle Mejeurové si ji teď čeká zasloužený odpočinek. "Kdyby tak jen uměla mluvit a mohla nám říct, co za ty tři roky zažila," dodala majitelka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy