Američan vzal přítelkyni do hor, aby ji požádal o ruku. Na cestě zpět se oba ztratili

Magazín Magazín
2. 10. 2018 16:45
Američan Joshua Mason chtěl, aby si jeho vyvolená až do konce života pamatovala moment, kdy ji požádal o ruku. Proto vzal Katie Davisovou na pěší túru a po zdolání vrcholu před ní poklekl se zásnubním prstýnkem. Davisová mu řekla své ano, ale po cestě zpátky se mladý pár uprostřed hor ztratil. Nebýt dalších turistů, kteří zavolali záchranáře, nemuseli se snoubenci vlastní svatby vůbec dožít.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Měla to být žádost o ruku jak vystřižená z romantického filmu. Jen oni dva a nezapomenutelný výhled na kouzelnou horskou scenérii. Zásnuby texaského páru ale nakonec připomínaly spíš film o boji s nevyzpytatelností divoké přírody.

Sedmadvacetiletý Joshua Mason se rozhodl strávit se svou o rok starší přítelkyní Katie Davisovou zbytek života, a tak jí navrhl, ať s ním v pátek 28. září zaletí z texaského Dentonu do Denveru ve státě Colorado. Odtud dvojice druhý den vyrazila na pěší túru s cílem na skoro 4000 metrů vysokém vrcholku Jasper.

Aby partneři na horu vylezli, museli zdolat trasu dlouhou necelých 13 kilometrů a převýšení přes 900 metrů. "Mason si usmyslel najít osamělé idylické místo daleko od ostatních turistů, aby žádost o ruku měla patřičné grády, což se mu podařilo, a Davisová mu navíc řekla své ano," uvedl pro regionální redakci televizní stanice CBS místní šerif.

Čerství snoubenci se však do hor vydali pozdě a neuvědomili si, jak rychle se začne stmívat. Na vrcholek Jasper navíc nevedla značená turistická stezka, a tak není divu, že pár na cestě zpátky ztratil orientaci.

Přespat ve výšinách a počkat si na ráno pro ně nepřipadalo v úvahu. Mason totiž do batohu nezabalil vybavení na kempování ani teplejší oblečení do mrazivé noci a lahev s vodou už byla v tu chvíli poloprázdná.

Zmatenou dvojici naštěstí zahlédl jiný turista a zavedl ji ke svým přátelům, kteří tábořili u jezera Diamond Lake. Masona s Davisovou ale zasáhla výšková nemoc a oba byli těžce dehydrovaní, takže jim nepomohla voda, jídlo ani teplo cizího stanu.

Na místě nebyl signál, a tak jeden z kempařů musel slézt do údolí, kde si nechal zaparkované auto. Odtud dojel do města Nederland, aby se dovolal na záchrannou službu. V neděli 30. září ve dvě ráno dostali šerif, hasiči a horští záchranáři o vyčerpaných milencích zprávu a po dvou a půl hodinách už je v horách našli.

"Museli jsme je rychle dostat do nižší nadmořské výšky, aby se zbavili výškové nemoci. Dál už pak s pomocí záchranářů zvládali dojít po svých. Do cílové rovinky cesty se dostali o půl sedmé ráno," informoval CBS šerif a dodal, že navzdory Masonově nezodpovědnosti při plánování výletu prý snoubenčino ano stále platí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy