Američan vzal přítelkyni do hor, aby ji požádal o ruku. Na cestě zpět se oba ztratili

Magazín Magazín
2. 10. 2018 16:45
Američan Joshua Mason chtěl, aby si jeho vyvolená až do konce života pamatovala moment, kdy ji požádal o ruku. Proto vzal Katie Davisovou na pěší túru a po zdolání vrcholu před ní poklekl se zásnubním prstýnkem. Davisová mu řekla své ano, ale po cestě zpátky se mladý pár uprostřed hor ztratil. Nebýt dalších turistů, kteří zavolali záchranáře, nemuseli se snoubenci vlastní svatby vůbec dožít.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Měla to být žádost o ruku jak vystřižená z romantického filmu. Jen oni dva a nezapomenutelný výhled na kouzelnou horskou scenérii. Zásnuby texaského páru ale nakonec připomínaly spíš film o boji s nevyzpytatelností divoké přírody.

Sedmadvacetiletý Joshua Mason se rozhodl strávit se svou o rok starší přítelkyní Katie Davisovou zbytek života, a tak jí navrhl, ať s ním v pátek 28. září zaletí z texaského Dentonu do Denveru ve státě Colorado. Odtud dvojice druhý den vyrazila na pěší túru s cílem na skoro 4000 metrů vysokém vrcholku Jasper.

Aby partneři na horu vylezli, museli zdolat trasu dlouhou necelých 13 kilometrů a převýšení přes 900 metrů. "Mason si usmyslel najít osamělé idylické místo daleko od ostatních turistů, aby žádost o ruku měla patřičné grády, což se mu podařilo, a Davisová mu navíc řekla své ano," uvedl pro regionální redakci televizní stanice CBS místní šerif.

Čerství snoubenci se však do hor vydali pozdě a neuvědomili si, jak rychle se začne stmívat. Na vrcholek Jasper navíc nevedla značená turistická stezka, a tak není divu, že pár na cestě zpátky ztratil orientaci.

Přespat ve výšinách a počkat si na ráno pro ně nepřipadalo v úvahu. Mason totiž do batohu nezabalil vybavení na kempování ani teplejší oblečení do mrazivé noci a lahev s vodou už byla v tu chvíli poloprázdná.

Zmatenou dvojici naštěstí zahlédl jiný turista a zavedl ji ke svým přátelům, kteří tábořili u jezera Diamond Lake. Masona s Davisovou ale zasáhla výšková nemoc a oba byli těžce dehydrovaní, takže jim nepomohla voda, jídlo ani teplo cizího stanu.

Na místě nebyl signál, a tak jeden z kempařů musel slézt do údolí, kde si nechal zaparkované auto. Odtud dojel do města Nederland, aby se dovolal na záchrannou službu. V neděli 30. září ve dvě ráno dostali šerif, hasiči a horští záchranáři o vyčerpaných milencích zprávu a po dvou a půl hodinách už je v horách našli.

"Museli jsme je rychle dostat do nižší nadmořské výšky, aby se zbavili výškové nemoci. Dál už pak s pomocí záchranářů zvládali dojít po svých. Do cílové rovinky cesty se dostali o půl sedmé ráno," informoval CBS šerif a dodal, že navzdory Masonově nezodpovědnosti při plánování výletu prý snoubenčino ano stále platí.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Miami je výhru od finále, nováček Herro útočil na rekord Johnsona

Basketbalisté Miami jsou pouhé jedno vítězství od finále NBA. Ve čtvrtém utkání zdolali Boston 112:109 a v sérii se ujali vedení 3:1. Hrdinou zápasu se stal dvacetiletý nováček Tyler Herro, který nastřílel 37 bodů včetně pěti trojek. V dresu Celtics se nejvýrazněji prosadil Jayson Tatum, jenž zaznamenal 28 bodů - všechny ve druhém poločase - a devět doskoků.

Zmiňovaných 37 bodů je nejvíc, kolik kdy nováček v konferenčním finále nasázel. Herro, který proměnil 14 z 21 střel a všechny čtyři trestné hody, se stal po Donovanu Mitchellovi z Utahu druhým hráčem, jenž ve svém prvním play off nasbíral alespoň 35 bodů a pět doskoků.

Po Earvinu "Magicu" Johnsonovi, jenž v šestém finálovém duelu v roce 1980 nastřádal 42 bodů, se Herro stal druhým nejlepším střelcem ve vyřazovacích bojích před 21. narozeninami. "Cítil jsem se dobře, ale pořád je před námi spousta práce. Jen vedeme 3:1," řekl Herro.

před 10 minutami

KLDR popravila jihokorejského úředníka, který byl služebně na moři

Severní Korea zastřelila jihokorejského úředníka, který začátkem tohoto týdne zmizel při plnění služebních povinností na moři. Ve čtvrtek o tom informovalo jihokorejské ministerstvo obrany, které Pchjongjang vyzvalo, aby se omluvil a tento incident vysvětlil.

Agentury uvedly, že úředník zmizel v pondělí z jihokorejské lodě, která kontrolovala možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong.

Proč vojáci izolovaného komunistického státu 47letého Jihokorejce zastřelili, není jasné, podle agentury Jonhap není vyloučené, že jednali v souladu s příkazy proti šíření koronaviru. V červenci vyvolal poplach v KLDR navrátilec z Jižné Koreje, kvůli kterému úřady uzavřely příhraniční město Kesong a tisícům lidí nařídily karanténu. Světová zdravotnická organizace později uvedla, že výsledky testu tohoto člověka byly neprůkazné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy