Američan se chce nechat vystřelit ve své vlastní raketě, aby dokázal, že je Země placatá

Magazín Magazín
24. 11. 2017 8:56
Mike Hughes se v sobotu nechá vystřelit ve své "podomácku" vyrobené raketě do výšky 550 metrů. Za předpokladu, že 1,6 kilometru dlouhý přelet Mohavské pouště v rychlosti 804,7 kilometru za hodinu přežije, bude to první fáze jeho ambiciózního programu na důkaz placatosti Země.
Mikes Hughes u své rakety.
Mikes Hughes u své rakety. | Foto: ČTK

Mike Hughes z Kalifornie se rozhodl, že bude riskovat svůj život, aby dokázal, že kulatost Země je jenom výmysl astronautů. Jedenašedesátiletý muž se tak v sobotu nechá vystřelit do výšky 550 metrů v raketě, kterou sám vytvořil z kovových zbytků.

Za předpokladu, že 1,6 kilometru dlouhý přelet Mohavské pouště v rychlosti 804,7 kilometru za hodinu přežije, Hughes agentuře AP řekl, že to bude první fáze jeho ambiciózního programu na důkaz placatosti Země.

Američanovým hlavním cílem je následný start rakety, která by jej vynesla nad planetu Zemi, odkud by chtěl řidič limuzíny vyfotit důkaz o tom, že žijeme na jedné velké placce.

Elon Musk vyrábí falešné rakety

"Udělám přítrž kulaté Zemi," nechal se slyšet Kaliforňan v rozhovoru s dalšími zastánci teorie o placaté planetě. Kromě toho zastává teorii, že NASA je ovlivněna svobodnými zednáři a Elon Musk vytváří falešné rakety ze vzducholodí.

Hughesova raketa poháněná párou odstartuje z přestavěného karavanu. Kaliforňan však není technikou úplně nepolíbený. Je držitelem světového rekordu z roku 2002 za limuzínový skok. Podle AP vytvořil svou první raketu před třemi lety a povedlo se mu v ní tehdy uletět čtvrt míle v Arizoně.

Jeho sobotní přelet byl původně plánován již na loňský rok, jak uvedl v popisku ke své kampani na crowdfundingovém serveru Kickstarter. Místo požadovaných 150 tisíc dolarů vybral pouhých 310. Hughes sám sebe přirovnává ke kaskadérovi Evelu Knievelovi.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy