Američan přechytračil zloděje, ujel s jejich dodávkou

ČTK ČTK
15. 2. 2009 10:14
Washington - Muž z amerického státu Washington, kterého v jeho domě překvapili zloději, se důvtipně postaral o to, aby se nenechavci se svojí kořistí z místa činu nedostali. Ujel jim s jejich dodávkou.

Patrick Rosario z města Bellevue byl zrovna ve sklepě, když zaslechl, že se mu do domu vloupali zloději. Vyplížil se ven a zavolal policii. Před domem objevil zaparkovanou dodávku s nastartovaným motorem a klíčkem v zapalování. Nasedl do ní a odjel ke kamarádovi. Nevědomky tak zachránil svůj majetek.

Zloději si z Rosariova domu chtěli odnést tři televizory s plochou obrazovkou, laptop a krabičku se šperky. Svůj lup ale nechali u dveří a zmizeli po svých. Policie zatím nikoho v této souvislosti nezatkla.


 

Právě se děje

před 60 minutami

Kosovo bude bojkotovat předání Nobelovy ceny Handkemu

Kosovo se rozhodlo bojkotovat slavnostní předání Nobelovy ceny za literaturu Rakušanovi Peteru Handkemu, který je kritizován kvůli prosrbským postojům za války v bývalé Jugoslávii. Ceremoniál se uskuteční příští týden ve Stockholmu a kosovský velvyslanec se nezúčastní "kvůli kontroverznímu Peterovi Handkemu, který je přítelem a stoupencem Miloševičovy politiky", jak informoval kosovský ministr zahraničí. Handke roku 2006 vystoupil na pohřbu bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče. Toho předtím navštívil ve vězení v Haagu. Kosovo je bývalou jihosrbskou provincií. Právě Miloševičovi je připisována hlavní role při rozdmýchávání nacionalistických vášní v 90. letech minulého století a rozpoutání několika válek v oblasti bývalé Jugoslávie, mimo jiné právě v Kosovu.

Zdroj: AFP/ČTK
Další zprávy