Alžírský poslanec chtěl dceři poslat tahák k maturitě, půjde na tři roky do vězení

ČTK ČTK
21. 6. 2022 19:55
Alžírský soud poslal na tři roky do vězení poslance parlamentu za pokus podstrčit dceři tahák při maturitě. Informovala o tom alžírská agentura APS. Rozsudek vynesl soud ve městě Maghajr, které leží 650 kilometrů jihovýchodně od Alžíru.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Potrestaný poslanec Abdan Násir Ardžún patří k vládnoucí Frontě národního osvobození. Vyšetřován byl od začátku června, protože se snažil k dceři dostat obálku se správnými odpověďmi, když skládala maturitu z matematiky.

Předáním obálky pověřil velitele místních četníků, který pak byl rovněž zadržen a obviněn z pokusu o podvod a zneužití funkce. Podvod odhalil člověk pověřený dohledem nad maturanty a podal stížnost na poslance i na četníka.

Parlamentní imunita se podle alžírské ústavy vztahuje pouze na aktivity související s poslaneckým mandátem.

Podle agentury AFP v posledních letech v Alžírsku začalo přibývat podobných podvodů, což vedlo úřady je zpřísnění postihu. Za prozrazení výsledků školních testů hrozí až patnáctileté vězení. Loni bylo za podvody při maturitách odsouzeno 31 lidí a dostali tresty od šesti měsíců do tří let.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

V zásobnících je už veškerý plyn, který koupila správa hmotných rezerv na pokyn vlády

V zásobnících je už veškerý plyn, který koupila správa hmotných rezerv na pokyn vlády. Celkově jsou zásobníky v Česku naplněné asi ze dvou třetin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy