Aktuálně.cz otevírá sekci pro školy. Najdete tam zajímavé kvízy pro zpestření výuky

Magazín Magazín
30. 3. 2020 14:01
Učitelé se ze dne na den dostali do složité situace, kdy musí vytvářet a hledat množství materiálů pro on-line vyučování. Rádi bychom jim tuto práci alespoň trochu ulehčili, a proto otevíráme sekci pro školy, obsahující testy a kvízy ze zeměpisu, dějepisu, chemie i jazyka českého, které mohou zpestřit výuku.
On-line výuka (ilustrace)
On-line výuka (ilustrace) | Foto: Shutterstock.com

Testy a kvízy, které najdete v sekci Pro školy, vznikly v uplynulých měsících a byly publikovány na stránkách Magazínu Aktuálně.cz. Nemohou a samozřejmě ani nechtějí nahrazovat materiály pro školní výuku. Víme však, že učitelé mají v současné době spoustu práce s tím, jak připravit materiály pro vyučování přes internet a jak výuku udržet pestrou, aby děti bavila. V tom snad můžeme alespoň trochu pomoci. Máme zpracovánu řadu testů a  kvízů, které se dají sdílet s žáky třeba přes nyní velmi využívaný Google Classroom. 

Shromáždili jsme je tedy na jedno místo - do nově vzniklé sekce Pro školy - aby je učitelé ani žáci nemuseli složitě hledat. Pokud alespoň trochu pomohou, budeme moc rádi.

V sekci najdete nejrůznější slepé mapy, zeměpisné kvízy, testy z historie, z literatury, a dokonce i na znalost periodické tabulky prvků. 

Materiály najdete pod záložkou Magazín v podrubrice Pro školy.

 

Právě se děje

před 27 minutami

 Kvůli spornému zákonu o hanobení čínské národní hymny obyvatelé Hongkongu opět protestují v ulicích

Policie na jejich rozehnání použila slzný plyn a ve velkém počtu střeží budovu hongkongského parlamentu, který má dnes normu projednávat, uvedla agentura DPA.

Stovky příslušníků pořádkové policie v očekávání nepokojů vztyčily kolem parlamentu dvoumetrovou bariéru. Demonstranti se však v masovém měřítku nesešli, uvedl hongkongský deník South China Morning Post. Podle něj skupinky demonstrantů ojediněle zastavovaly dopravu a policie proti nim použila slzný plyn. Zatčeno bylo 16 demonstrantů, z nichž tři jsou obviněni, že u sebe měli zápalné láhve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy