reklama
 
 

Adoptivní dcera obvinila Woodyho Allena ze zneužívání

3. 2. 2014 10:14
Adoptivní dcera Woodyho Allena obvinila v sobotu 1. února amerického herce a režiséra ze zneužívání v době, kdy jí bylo sedm let.

New York - Podobné tvrzení se objevilo již před více než 20 roky. Woody Allen tehdy nebyl stíhán ani obžalován. Podle agentury AFP je to nyní poprvé, kdy se k této věci veřejně vyjadřuje jeho adoptivní dcera. Podle tiskové mluvčí Allena považuje slavný filmař obvinění za "nepravdivá a hanebná".

Osmadvacetiletá Dylan Farrowová tvrdí, že režisér ji sexuálně napadl coby sedmiletou poté, co ji se svou tehdejší partnerkou, herečkou Miou Farrow adoptovali. K incidentu prý došlo v roce 1992, sdělila mladá žena v otevřeném dopisu, který byl v sobotu zveřejněn na blogu sloupkaře amerického listu The New York Times. Farrowová tvrdí, že se rozhodla promluvit, protože Hollywood filmaře nadále oceňuje.

"Když mi bylo sedm let, Woody Allen mě vzal za ruku a odvedl mě do tmavého podkroví podobného šatně. Řekl mi, abych si lehla na břicho a hrála si s bratrovým elektrickým vláčkem. Pak mě sexuálně napadl," píše Farrow. Dívce prý říkal, že je to jejich tajemství, a sliboval jí, že pojedou do Paříže a ona bude hrát v jeho filmech. "Co si pamatuji, dělal mi otec věci, které se mi nelíbily," tvrdí dále.

"Pan Allen četl ten článek a považuje ho za nepravdivý a hanebný," reagovala dnes podle agentury AP tisková mluvčí režiséra Leslee Dart. Allen se podle ní k obviněním brzy vyjádří také osobně.

Úřady filmaře kvůli údajnému incidentu z roku 1992 vyšetřovaly již dříve a nakonec se jej rozhodly neobvinit. Obvinění tehdy vznesla Mia Farrow, která předtím s Allenem 12 let žila.

Nejnovější obvinění se objevilo nedlouho poté, co Allen při předávání filmových cen Zlatý glóbus obdržel cenu Cecila DeMilla za celoživotní dílo.

autor: ČTK | 3. 2. 2014 10:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama