Adachi: Všichni by se měli řídit pravdou a láskou, nebýt sametové revoluce, nejsem tu

Jakub Zuzánek Magazín Jakub Zuzánek, Magazín
24. 9. 2019 9:07
Kdyby v roce 1989 neproběhla sametová revoluce, její rodiče by se zřejmě nikdy nepotkali. „Otec je totiž Japonec a máma Češka, tenkrát sem přiletěl pracovně,“ vzpomíná Naomi Adachi, která se narodila v polovině 90. let a vyrůstala už ve svobodném Česku. Herečka, moderátorka a modelka v anketě Aktuálně.cz k výročí 17. listopadu 1989 odpovídá na to, co pro ni znamená Václav Havel i svobodný svět.
Herečka, moderátorka a modelka Naomi Adachi v anketě Aktuálně.cz k výročí 17. listopadu 1989 odpovídá na to, co pro ni znamená Václav Havel i svobodný svět. | Video: Jakub Zuzánek
 

Právě se děje

před 28 minutami

USA dospěly k dílčí obchodní dohodě s Čínou, další cla nezavedou

Spojené státy a Čína dosáhly první fáze obchodní dohody. Oznámili to dnes představitelé obou zemí. Washington tak podle prezidenta Donalda Trumpa v neděli nezavede plánovaná dodatečná cla na čínské zboží. "Sjednali jsme velmi rozsáhlou první fázi dohody s Čínou. Souhlasili s mnoha strukturálními změnami a s rozsáhlými nákupy zemědělských produktů, energie a zpracovatelských výrobků," napsal Trump na svém twitterovém účtu. "Okamžitě zahájíme jednání o druhé fázi dohody," dodal. Spojené státy a Čína spolu od loňska vedou obchodní válku, ve které na sebe vzájemně uvalují cla. V neděli plánoval Washington zavést dodatečná cla na dovoz z Číny, jehož roční hodnota činí téměř 160 miliard dolarů (3,7 bilionu Kč).

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Skokani Kožíšek i Sakala postoupili v Klingenthalu z kvalifikace

Oba čeští skokani na lyžích Čestmír Kožíšek i Filip Sakala postoupili do nedělního závodu Světového poháru v Klingenthalu. Kožíšek skočil v kvalifikaci 123 metrů a obsadil 35. místo, Sakalův skok byl o šest metrů kratší a český reprezentant skončil pětačtyřicátý, o jedinou pozici za lídrem SP Danielem-Andrém Tandem z Norska. Zvítězil Rakušan Stefan Kraft.

Další zprávy