Foto: Jak se dnes žije na bývalé sovětské riviéře

Foto: Jak se dnes žije na bývalé sovětské riviéře
Koňské taxi přes hraniční řeku Inguri. Jinak se tu z gruzínského na abcházské území dostat nedá.
U abcházské hranice. I zboží se tu musí převézt koňským povozem. Tato křesla byla na gruzínské hranici přeložena z náklaďáku do povozu, pak musela být nesena koridorem pěšky, pak znovu přeložena na další náklaďák. Průjezd autem možný není.
Kočárek uvnitř koňského taxíku.
Ruská benzínka. Pro turisty (jezdí sem hlavně Rusové, občas Poláci) záchrana díky modernímu obchodu s jídlem či kávou.
Foto: Tomáš Vlach
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
6. 11. 2013 16:30

Pláže se tu táhnou nekonečné kilometry, moře je čisté, klima ideální. Někdejší "sovětská riviéra" ale leží na problematickém území Abcházie, gruzínské autonomní oblasti, která po válce v letech 1992-93 vyhlásila nezávislost, nicméně jako suverénní stát ji uznalo jen pár zemí. Asi 100 km odsud leží Soči, dějiště zimní olympiády 2014. Život je tu velmi tvrdý, jedním z mála zdrojů příjmu jsou turisté. Jak se dnes žije na "sovětské riviéře", zjišťovali externí reportéři České televize Tomáš Vlach a Šárka Kuchtová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy