A to ta pizza přijede úplně sama? V Houstonu začínají pizzu rozvážet samořízená auta

V americkém Houstonu začnou tento týden rozvážet pizzu samořízená auta. Projekt spouští americký řetězec pizzerií Domino's Pizza a start-up Nuro z kalifornského Silicon Valley. Využívají tak nárůstu objednávek během pandemie covid-19.
Domino's Pizza a Nuro začnou v Houstonu dodávat pizzu samořízenými auty | Video: Nuro, Domino's Pizza

Robotická společnost Nuro vyvinula pomalu jedoucí malé vozítko, které přepravuje balíky. Před svými konkurenty má náskok, protože americké regulační úřady jeho doručovací službu bez řidiče schválily už loni.

Doručování začne v Houstonu a pak se rozšíří na "mnoho zákazníků na mnoha místech", sdělil agentuře Reuters za Nuro Cosimo Leipold, který se ve firmě stará o vztahy s partnery. "Pro velké společnosti je obecně těžké najmout dostatek řidičů, aby uspokojily poptávku," rozvedl v e-mailu.

Vedle řetězce Domino's Pizza uzavřel start-up ohledně doručování zboží partnerství s maloobchodními prodejci Kroger či Walmart a zdravotnickou společností CVS Health.

Společnost Nuro založili dva bývalý inženýři z Googlu. Kapitál se jim podařilo získat od japonské technologické a investiční skupiny SoftBank Group a do start-upu investoval podnik Woven Capital, který spadá pod Toyotu.

 

Právě se děje

Další zprávy