83 letá královna zlodějů je opět ve vězení

ČTK ČTK
15. 2. 2009 10:36
Budapešť - Nejstarší a nejznámější zlodějka Maďarska se ani v 83 letech nechce zříct svého "řemesla" a znovu se vloupala do cizího bytu. Nechala se ale při tom ostudně chytit majitelem, jenž ji poté předal policii.

Gizella Kosztorová, přezdívaná "Létající Gizi", stála od roku 1953 kvůli krádežím již jednadvacetkrát před soudem. Uvedla to dnes agentura DPA s odvoláním na maďarská média. 

Kosztorová získala svou přezdívku v padesátých a šedesátých letech kvůli zvyku využívat po krádežích vnitrostátní lety, což jí umožňovalo z místa činu rychle zmizet. Nyní prý ale přesedlala na vlaky, protože maďarští důchodci v nich mohou cestovat zdarma.

Odsouzena byla již celkem k více než 40 letům vězení, z nichž přes polovinu si také odseděla. Čilá babička krade podle svých vlastních slov z vášně a sama se hrdě označuje za "Královnu zlodějů". 

Kriminální kariéru zahájila Kosztorová již v dětství, když začala okrádat své učitele a sousedy, kvůli čemuž se musela léčit na psychiatrii. Přesto ale zvládla vystudovat učitelství, nakonec prý ale dala přednost zločinu.

Její specialitou jsou bytové krádeže. Do vybraných bytů se dostává bez použití násilí a odnáší si z nich cenné předměty.

 

 

 

Právě se děje

před 36 minutami

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy