83 letá královna zlodějů je opět ve vězení

ČTK ČTK
15. 2. 2009 10:36
Budapešť - Nejstarší a nejznámější zlodějka Maďarska se ani v 83 letech nechce zříct svého "řemesla" a znovu se vloupala do cizího bytu. Nechala se ale při tom ostudně chytit majitelem, jenž ji poté předal policii.

Gizella Kosztorová, přezdívaná "Létající Gizi", stála od roku 1953 kvůli krádežím již jednadvacetkrát před soudem. Uvedla to dnes agentura DPA s odvoláním na maďarská média. 

Kosztorová získala svou přezdívku v padesátých a šedesátých letech kvůli zvyku využívat po krádežích vnitrostátní lety, což jí umožňovalo z místa činu rychle zmizet. Nyní prý ale přesedlala na vlaky, protože maďarští důchodci v nich mohou cestovat zdarma.

Odsouzena byla již celkem k více než 40 letům vězení, z nichž přes polovinu si také odseděla. Čilá babička krade podle svých vlastních slov z vášně a sama se hrdě označuje za "Královnu zlodějů". 

Kriminální kariéru zahájila Kosztorová již v dětství, když začala okrádat své učitele a sousedy, kvůli čemuž se musela léčit na psychiatrii. Přesto ale zvládla vystudovat učitelství, nakonec prý ale dala přednost zločinu.

Její specialitou jsou bytové krádeže. Do vybraných bytů se dostává bez použití násilí a odnáší si z nich cenné předměty.

 

 

 

Právě se děje

před 47 minutami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy