Šest důvodů, proč upřednostnit adopci psího seniora před pořízením štěněte

Magazín Magazín
14. 8. 2020 7:35
Starší psi už nepotřebují tolik pohybu, výcvik základní poslušnosti mají dávno za sebou, a především tím opravdu zachráníte život. To jsou jedny z hlavních důvodů, proč může být adopce psa místo pořízení nového štěněte dobrý nápad. Výhody osvojení psího seniora shrnul britský útulek Oldies Club, který se už sedmým rokem zaměřuje právě na psy starší sedmi let.
6 důvodů, proč si adoptovat psího seniora | Video: Aktuálně.cz

"Lidé předpokládají, že když se pes dostane do útulku, byl zlý nebo nezvladatelný, mnohem častěji jde ale o důsledek toho, že majitelé například onemocní, musí se stěhovat, nebo prostě zemřou," vysvětlují provozovatelé Oldies Clubu pravidelně na sociálních sítích. Jedním z mnoha velkých přínosů je i to, že dospělý pes už má plně vyvinuty všechny vlastnosti, schopnosti a dovednosti, proto nedochází k žádným nepříjemným překvapením. V Česku podle neoficiálních čísel funguje přes 350 útulků a zařízení, které se o zaběhnutá zvířata starají. Výhradně na starší psy se zaměřuje například brněnský psí hospic Dejte nám šanci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy