Šest důvodů, proč upřednostnit adopci psího seniora před pořízením štěněte

Magazín Magazín
14. 8. 2020 7:35
Starší psi už nepotřebují tolik pohybu, výcvik základní poslušnosti mají dávno za sebou, a především tím opravdu zachráníte život. To jsou jedny z hlavních důvodů, proč může být adopce psa místo pořízení nového štěněte dobrý nápad. Výhody osvojení psího seniora shrnul britský útulek Oldies Club, který se už sedmým rokem zaměřuje právě na psy starší sedmi let.
6 důvodů, proč si adoptovat psího seniora | Video: Aktuálně.cz

"Lidé předpokládají, že když se pes dostane do útulku, byl zlý nebo nezvladatelný, mnohem častěji jde ale o důsledek toho, že majitelé například onemocní, musí se stěhovat, nebo prostě zemřou," vysvětlují provozovatelé Oldies Clubu pravidelně na sociálních sítích. Jedním z mnoha velkých přínosů je i to, že dospělý pes už má plně vyvinuty všechny vlastnosti, schopnosti a dovednosti, proto nedochází k žádným nepříjemným překvapením. V Česku podle neoficiálních čísel funguje přes 350 útulků a zařízení, které se o zaběhnutá zvířata starají. Výhradně na starší psy se zaměřuje například brněnský psí hospic Dejte nám šanci.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy