5 tipů na luxusní lyžovaní ve Francii

Ilona Víchová
21. 12. 2012 13:41
Krásná dovolená na horách? Vydejte se lyžovat do skiareálů ve Francii
Lyžaři ve francouzském Chamonix.
Lyžaři ve francouzském Chamonix. | Foto: Reuters

Zabalte si lyže, snowboardy a běžky a vydejte se poznávat kouzlo francouzských hor. Lyžařská střediska nabízí lyžařům ideální podmínky pro zimní radovánky, zázemí k odpočinku a kulturní vyžití. Vydejte se poznávat Francii z těch nejvyšších vrcholků. Francie nabízí sjezdovky nejen pro profesionální lyžaře, ale i pro začátečníky a rodiny s dětmi. Podívejte se s námi na pět zajímavých lyžařských středisek.

Chamonix Mont-Blanc

Chamonix Mont-Blanc se nachází v kraji Haute Savoie v nadmořské výšce od 1030 metrů do 3842 metrů. Z Prahy musíte ujet okolo 1100 kilometrů, abyste si užili krásy tohoto lyžařského střediska. Pod majestátným Mont Blankem najdete celkem 7 skiareálů propojených skibusem. Většina sjezdovek se nachází ve výšce nad 2000 metrů nad mořem. Chamonix patří mezi deset exklusivních lyžařských středisek. Najdete zde více než 20 kilometrů dlouhý sjezd ledovcovým údolím Vallée Blanche.

Foto: Aktuálně.cz

Pro snowboardisty je tu překrásná "U" rampa a možnost opalování na horském sluníčku. Na vrcholky vás vyveze 15 kabinkových lanovek a okolo 33 vleků, které zvládnou přepravit až 52 tisíc osob. Skipas pořídíte za 42 eur na den.

Chamrousse

V kraji Isére se nachází překrásné lyžařské středisko, které leží v nadmořské výšce 1400 až 2250 metrů. Lanovky zde zvládnou přepravit více než 27 tisíc osob za hodinu. Skicentrum Chamrousse je díky ideálním sněhovým podmínkám vyhledávaným střediskem i na jaře. Vybrat si můžete mezi dvěma skiareály. Roche Beranger je vhodný pro začátečníky a freerideristy a Le Recoin si zamilují náročnější lyžaři, kteří si mohou vyzkoušet olympijské sjezdy.

Pro snowboardisty jsou tu v pozoru hned dva parky s luxusním vybavením. Po celý rok si ve středisku užijete program nabitý různými kulturními a sportovními aktivitami. Za 28 eur na den si užijete 62 kilometrů červených, 12 kilometrů modrých a 16 kilometrů černých sjezdovek.

Foto: Aktuálně.cz

Megéve / Combloux, St-Gervais, Les Contamines

Za více než 10 hodin dojedete autem do střediska Megéve v kraji Haute Savoine. Sjezdovky se nachází ve nadmořské výšce od 1113 metrů do 2350 metrů. Na lyžaře tu čeká 136 kilometrů červených, 35 kilometrů modrých a 33 kilometrů černých sjezdovek. Lyžování na jeden den vyjde okolo 37 eur na osobu. Megéve patří díky oblíbenosti smetánky k místům, kde si za pobyt dost připlatíte.

Megéve, Combloux, Argentiére a Les Houches tvoří dohromady největší lyžařské středisko na Mont Blanku, které si projedete na jeden skipass. Nejlepší carvingové plochy se nachází pod vrcholem Mont Joly. Kromě lyžování, si užijete termální lázně, historické zajímavosti a spoustu francouzských obchůdků.

L´Alpe d´Huez

Ledovec Sarenne nabízí krásné lyžařské středisko v kraji Isére ve výšce 2750 až 3330 metrů nad mořem. Za 45 eur na den si užijete okolo 11 kilometrů sjezdovek, z toho jen 1 kilometr nabízí černou trať. Z Prahy do skiareálu dojedete za 12 hodin, ale budete odměněni poměrně klidným prostředím. Lyžařské středisko slibuje svým návštěvníkům slunečné počasí a zábavu v podobě ohňostrojů, přehlídek, akrobatického lyžování, plesů a festivalů. Ledovec nepatří k největším, ale právě černá sjezdovka mu dala na zajímavosti a atraktivnosti. Vede z vrcholu Pic Blanc, na který se dostanete sedačkovou lanovkou.

Foto: Aktuálně.cz

Montegenévre

Montegenévre slibuje překrásný výhled na kraj Alpes de Sud v nadmořské výšce 1860 až 2700 metrů. Lyžařské středisko je vzdálené od Prahy okolo 1081 kilometrů. Celý den na sjezdovce si užijete už za 38 eur na dospělého. Vleky a lanovky si poradí s více než 100 tisíci osobami za hodinu. Montegenévre nabízí krásnou romantickou krajinu v kdysi malé alpské vesničce. Středisko je součástí velkého skiareálu Via Lattea - Mléčná dráha. Na sjezdovkách se nejraději prohánějí rodiny s dětmi. Pro malé lyžaře jsou k dispozici cvičné svahy.

Pro milovníky adrenalinových sportů jsou tu bezpečné svahy s hlubokým prašanem. Snowboardový park nabízí U-ramu. quarterpipe, bordercorss a skoky se zábradlím. Ve vedlejším středisku se v roce 2005/2006 konaly Olympijské hry. Monetegenévre slibuje 300 slunečních dnů v roce a kvalitně upravené sjezdovky. Nápor turistů udělal z malebné vesničky turistické centrum pro zimní dovolenou ve Francii.

 

 

Právě se děje

Další zprávy