Václav Havel byl nejlepší prezident, kterého jsme měli, říká vnučka Miloše Formana

Magazín Jakub Zuzánek Magazín, Jakub Zuzánek
22. 10. 2019 13:00
Narodila se po sametové revoluci, vyrostla ve svobodném Česku. Herečka a vnučka slavného režiséra Antonie Formanová v anketě Aktuálně.cz k výročí 17. listopadu 1989 odpovídá na to, co pro ni znamená Václav Havel, svoboda i sametová revoluce. „Svoboda je pro mě základní lidská vlastnost, které bychom si měli vážit. Museli jsme si ji už jednou vybojovat, takže bychom se jí neměli vzdávat.“ říká.
30 let po revoluci: Antonie Formanová | Video: Jakub Zuzánek
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy