reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

3 tipy, proč je garáž výhodná

Foto: Pixabay
Každý z motoristů před zimou přemýšlí, zda má smysl svůj vůz parkovat v garáži. Garáže v domech jsou často využívány jako dílny, nebo sklady a auta stojí před domem. V tomto článku se dozvíte proč se vyplatí parkování v garáži, nebo alespoň pod přístřešky.

Garáž jako zbraň proti vandalům a zlodějům

Představte si situaci - zakoupíte například jeden z ročních vozů ŠKODA, tedy víceméně nové auto. To poslední, co byste si přáli je fakt, že vám jej někdo venku poškodí. Tím, že svůj vůz schováte do garáže, prakticky eliminujete riziko jeho poškození vandaly. Nemusíte se bát žádných škrábanců, ulomených zrcátek, ale ani ťukanců od lidí parkujících vedle vás. Pokud jste na svoje auto opatrní, v tomto ohledu se garáž rozhodně vyplatí.

Také riziko krádeže se výrazně zmenší, pokud nemáte garáž oddělenou od domu a postavenou na okraji města, krádež vozu vám prakticky nehrozí. V garáži vybavené navíc alarmem, bude váš vůz v naprostém bezpečí.

Garáž jako ochrana proti korozi

Všeobecně platí, že garážovaný vůz je po více letech standardně v lepší kondici než ten, který byl roky zvyklý parkovat před domem. To se týká především rozsahu koroze ale také poškození laku.

Rada: Garáž přehnaně nevytápějte a dejte si pozor na dostatečné odvětrávání. V zatuchlé a neodvětrané garáži dochází ke korozi mnohem rychleji, než na ulici před domem. Ideální je teplota slabě nad nulou. S udržením teploty vám výrazně pomohou vhodná garážová vrata, která můžete mít zateplená, tak se mřížkou pro odvětrávání.

Garáž prodlouží životnost pneumatik

Pokud se pneumatiky dlouhodobě pohybují v teplotě pod nulou, rychle dochází k jejich tvrdnutí. Ztuhnutí vzorku pneumatik znamená významně zhoršené jízdní vlastnosti, a to obzvláště u těch zimních.

Pokud tedy vůz negarážujete a parkujete jej na chladu venku, při pomalém zahřívání motoru dopřejte podobnou péči i pneumatikám.

Tip: Použití garáže je vhodné i pro auto na operativní leasing a to z toho důvodu, že po skončení leasingu si jej budete chtít třeba nechat. V té chvíli budete rádi, že jste se o něj dobře starali a měli jej celou dobu garážované.

Autopřístřešky jako alternativa

Pokud nevlastníte zděnou garáž, nebo už pro ni máte jiné využití, možná oceníte některý z přístřešků pro auta. Těch existuje celá řada od jednoduchých skládacích kovových konstrukcí až po sofistikované a elegantní dřevěné autodomky, které v sobě zároveň kombinují i jakousi místnost na nářadí, kůlnu a dílnu v jednom

Přístřešek sice neochrání váš vůz stejně, jako zděná garáž, ale rozhodně dovede zabránit tomu nejhoršímu, s čím se v zimě můžete setkat. Vůz bude chráněn před kroupami, sněhem a extrémními srážkami.

Několik tipů na zazimování auta

1) Zkontrolujte a doplňte všechny provozní kapaliny (ostřikovače, nemrznoucí směs do chladičů apod.).

2) Tankovací nádrž udržujte plnou, aby nedošlo k jejímu rezivění. To platí především pro ocelové nádrže, které rezavějí vinou vysoké vlhkosti ve vzduchu.

3) Akumulátor nevybíjejte na maximum a nechávejte baterku co nejvíce nabitou, jeho plné vybití v teplotách pod nulou mu rozhodně nesvědčí.

autor: TUkas s. r. o. | 12. 10. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama