27 Club: Proč hvězdy umírají v sedmadvaceti?

27 Club: Proč hvězdy umírají v sedmadvaceti?
Když zemřel, hudební svět byl nesmírně dojat. Natolik, že mu Jimi Hendrix věnoval během televizního vystoupení svoji píseň a Jim Morrison pro něj napsal báseň. Jak paradoxní - oba ho nepřežili ani o dva roky.
Brian Jones zemřel 3. července 1969. Utopil se za ne zcela vyjasněných okolností v bazénu.
Jimi Hendrix 
 Každá příležitost slyšet nebo sledovat jak Hendrix hraje živě je inspirující zejména pro hráče na elektrickou kytaru.
Z jeho bohaté tvorby stojí za zmínku třeba jeho koncert v Berkley v Kalifornii "Jimi Hendrix: Live At Berkeley". O tomto vystoupení je dokonce natočený film "Jimi Plays Berkeley" který je nyní k sehnání i na DVD. Tady si divák má možnost asi nejlépe vychutnat Jimiho hudebního génia.
Foto: www.fanpop.com
12. 7. 2013 16:29

Je to vážně neuvěřitelné, až mysteriózní, ale osmadvacátého roku věku se mnoho skvělých rockových a bluesových muzikantů nedožilo. Proč je tomu tak zůstává záhadou.

Zvučná jména vynikajících hudebníků jakoby přitahovala smrt právě v této etapě jejich života. Zubatá jim přichystala osudovou zkoušku - pokud neprojdou, skončí jejich život právě v sedmadvaceti. Neobvyklý počet významných muzikantů umírajících v dvacátém sedmém roce po narození inspiroval média k založení "27 Clubu", kterému se někdy říká také Forever 27 Club.

Klub vznikl někdy kolem roku 1971. Tehdy během pouhých dvou let (1969-1970) zemřeli Brian Jones, Jimi Hendrix, Janis Joplin a také Jim Morrison. Postupně k nim přibývala další slavná jména. Některá (ta nejznámější) z nich si připomeneme v této galerii.

 

Právě se děje

Další zprávy