27 Club: Proč hvězdy umírají v sedmadvaceti?

27 Club: Proč hvězdy umírají v sedmadvaceti?
Když zemřel, hudební svět byl nesmírně dojat. Natolik, že mu Jimi Hendrix věnoval během televizního vystoupení svoji píseň a Jim Morrison pro něj napsal báseň. Jak paradoxní - oba ho nepřežili ani o dva roky.
Brian Jones zemřel 3. července 1969. Utopil se za ne zcela vyjasněných okolností v bazénu.
Jimi Hendrix 
 Každá příležitost slyšet nebo sledovat jak Hendrix hraje živě je inspirující zejména pro hráče na elektrickou kytaru.
Z jeho bohaté tvorby stojí za zmínku třeba jeho koncert v Berkley v Kalifornii "Jimi Hendrix: Live At Berkeley". O tomto vystoupení je dokonce natočený film "Jimi Plays Berkeley" který je nyní k sehnání i na DVD. Tady si divák má možnost asi nejlépe vychutnat Jimiho hudebního génia.
Foto: www.fanpop.com
12. 7. 2013 16:29

Je to vážně neuvěřitelné, až mysteriózní, ale osmadvacátého roku věku se mnoho skvělých rockových a bluesových muzikantů nedožilo. Proč je tomu tak zůstává záhadou.

Zvučná jména vynikajících hudebníků jakoby přitahovala smrt právě v této etapě jejich života. Zubatá jim přichystala osudovou zkoušku - pokud neprojdou, skončí jejich život právě v sedmadvaceti. Neobvyklý počet významných muzikantů umírajících v dvacátém sedmém roce po narození inspiroval média k založení "27 Clubu", kterému se někdy říká také Forever 27 Club.

Klub vznikl někdy kolem roku 1971. Tehdy během pouhých dvou let (1969-1970) zemřeli Brian Jones, Jimi Hendrix, Janis Joplin a také Jim Morrison. Postupně k nim přibývala další slavná jména. Některá (ta nejznámější) z nich si připomeneme v této galerii.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy