27 Club: Proč hvězdy umírají v sedmadvaceti?

27 Club: Proč hvězdy umírají v sedmadvaceti?
Když zemřel, hudební svět byl nesmírně dojat. Natolik, že mu Jimi Hendrix věnoval během televizního vystoupení svoji píseň a Jim Morrison pro něj napsal báseň. Jak paradoxní - oba ho nepřežili ani o dva roky.
Brian Jones zemřel 3. července 1969. Utopil se za ne zcela vyjasněných okolností v bazénu.
Jimi Hendrix 
 Každá příležitost slyšet nebo sledovat jak Hendrix hraje živě je inspirující zejména pro hráče na elektrickou kytaru.
Z jeho bohaté tvorby stojí za zmínku třeba jeho koncert v Berkley v Kalifornii "Jimi Hendrix: Live At Berkeley". O tomto vystoupení je dokonce natočený film "Jimi Plays Berkeley" který je nyní k sehnání i na DVD. Tady si divák má možnost asi nejlépe vychutnat Jimiho hudebního génia.
Foto: www.fanpop.com
12. 7. 2013 16:29

Je to vážně neuvěřitelné, až mysteriózní, ale osmadvacátého roku věku se mnoho skvělých rockových a bluesových muzikantů nedožilo. Proč je tomu tak zůstává záhadou.

Zvučná jména vynikajících hudebníků jakoby přitahovala smrt právě v této etapě jejich života. Zubatá jim přichystala osudovou zkoušku - pokud neprojdou, skončí jejich život právě v sedmadvaceti. Neobvyklý počet významných muzikantů umírajících v dvacátém sedmém roce po narození inspiroval média k založení "27 Clubu", kterému se někdy říká také Forever 27 Club.

Klub vznikl někdy kolem roku 1971. Tehdy během pouhých dvou let (1969-1970) zemřeli Brian Jones, Jimi Hendrix, Janis Joplin a také Jim Morrison. Postupně k nim přibývala další slavná jména. Některá (ta nejznámější) z nich si připomeneme v této galerii.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Ministerstvo zemědělství poslalo odpověď na bruselský audit k střetu zájmů Babiše

Ministerstvo zemědělství v pondělí odeslalo odpověď na bruselský audit zemědělských dotací ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), informoval ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Obsah odpovědi nekomentoval. Česko mělo na odpověď na předběžnou auditní zprávu čas do 20. září. "Odpověď na audit Evropské komise zpracoval Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). A bylo to odesláno prostřednictvím ministerstva. Takže by to mělo být dneska nebo zítra předáno," uvedl Toman.

Další zprávy