Lepší je shořet než vyhasnout. Od smrti Kurta Cobaina uplynulo už 25 let

Foto: MTV
Magazín ČTK Magazín, ČTK
5. 4. 2019 6:00
Frontman americké hudební skupiny Nirvana se v 90. letech stal jednou z vůdčích osobností alternativního rockového stylu grunge. V písních, které se měly stát světovými hity, zpíval Kurt o trýznivé samotě, násilí a bezvýchodnosti, o spodních proudech moderní civilizace i o nenávisti k sobě samému. Jeho divoký život skončil v dubnu 1994 podezřelou smrtí a v 27 letech se zařadil po bok hudebních hvězd jako Janis Joplinové, Jima Morrison anebo Jimiho Hendrixe, již zemřeli ve stejném věku. O Cobainově životě byla napsána spousta knih a natočena řada filmů. A i po své smrti patřil mezi nejvýdělečnější celebrity.
 

Právě se děje

před 27 minutami

ČEZ i Eurohold nesouhlasí s rozhodnutím antimonopolního úřadu. Podávají žaloby

Energetická společnost ČEZ i bulharská firma Eurohold podaly každý za sebe správní žalobu proti rozhodnutí bulharského antimonopolního úřadu, který v říjnu zablokoval prodej tamních aktiv ČEZ Euroholdu. Úřad v odůvodnění k rozhodnutí uvedl, že smlouva za 335 milionů eur (8,6 miliardy Kč) by vedla k významnému zvýšení tržního podílu nové skupiny a měla by dopad na pojišťovací a energetické trhy.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

V čínské školce útočil muž žíravinou. Zranil 50 lidí, většinou dětí

Více než 50 lidí, převážně dětí, zranil muž, který ve školce na jihozápadě Číny zaútočil žíravou tekutinou. Dvě osoby jsou po zásahu hydroxidem sodným ve vážném stavu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

K útoku hydroxidem sodným, který leptá tkáně a je pro člověka velmi nebezpečný, došlo ve městě Kchaj-jüan v provincii Jün-nan. Podezřelým je 23letý muž jménem Kchung, který přelezl plot školky a pak napadl učitele a žáky. Policie podezřelého zatkla necelou hodinu po útoku. "Když byl dítě, jeho rodiče se rozvedli, a chybějící rodina zanechala stopy na jeho psychickém stavu," uvedly místní úřady. "To vše vyústilo v touhu pomstít se společnosti," dodaly úřady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy