15 důvodů, proč trávit dovolenou v Česku: Výborné víno a jídlo, bezpečnost i krásné památky

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
10. 7. 2016 8:00
Zájem Čechů o tuzemské dovolené rapidně roste. Mohou za to nejen obavy o bezpečnost kvůli uprchlické krizi a sérii teroristických útoků ve světě, ale jsou i mnohé další důvody. Jedním z nich je fakt, že dovolená v Česku již dávno není vnímána jako podřadná.
Sanitky na mezinárodním letišti v Istanbulu
Sanitky na mezinárodním letišti v Istanbulu | Foto: Reuters

Od vycestování odrazuje Čechy geopolitická situace

"Geopolitické události posledních několika let (válka v Sýrii, tažení migrantů napříč celou Evropou, vzestup tzv. Islámského státu a rostoucí počet teroristických útoků namířených proti turistům ze Západu) přispěly k tomu, že hodně Čechů již nechce cestovat do kdysi populárních a dostupných turistických destinací jako například Turecko a Egypt," říká odborník na marketing cestovního ruchu Wadim Strielkowski.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Britská policie řešila tanker v Lamanšském průlivu. Na palubě byli černí pasažéři

Britská policie spolu s pobřežní a pohraniční stráží v neděli zasahovaly kvůli incidentu na ropném tankeru v Lamanšském průlivu jižně od ostrova Wight. Důvodem bylo několik černých pasažérů, kteří podle sdělení policie slovně vyhrožovali posádce. Informovala o tom agentura Reuters. Rozhlas ostrova Wight večer oznámil, že operace skončila zatčením sedmi podezřelých.

"Na palubě tankeru bylo několik černých pasažérů, kteří slovně vyhrožovali posádce. Nikdo nebyl zraněn," uvedla policie v prohlášení. BBC citovala právníky řeckého majitele lodi, podle nichž "stoprocentně nejde o únos", jak se předtím také spekulovalo.

K lodi, která se plaví pod liberijskou vlajkou, vyrazila v neděli plavidla pobřežní stráže i vrtulníky. Tanker Nave Andromeda, dlouhý 228 metrů, podle AP vyplul 6. října z Lagosu v Nigérii a do jihoanglického přístavu Southampton měl dorazit dnes dopoledne.

Zdroj: ČTK
Další zprávy