Mimořádná zpráva

13letý kluk řídil autobus MHD jako tank

ČTK ČTK
24. 2. 2009 14:40
Peking - Třináctiletý chlapec z Pekingu má na svědomí poněkud nebezpečnou rošťárnu. "Vypůjčeným" autobusem se totiž vydal na divokou jízdu městem.
V hořícím autobuse zemřeli tři lidé.
V hořícím autobuse zemřeli tři lidé. | Foto: Reuters

Autobus městské hromadné dopravy dokázal malý výtržník zručně nastartovat bez klíčků, pouze spojením drátků ve startovací skříňce. Jen tak pro radost se pak v neděli ráno vydal na projížďku ulicemi Pekingu.

Jeho dobrodružný výlet se ale neobešel bez následků. Řízení autobusu totiž malý šikula příliš neovládl, a tak cestou naboural desítky aut. Podle očitých svědků vše vypadalo jako scéna z akčního filmu. Naštěstí ale všichni přežili setkání s autobusem bez zranění.

Zaparkovaný městský autobus si mladík vyhlédl na konečné stanici. Zatímco si nic netušící řidič odskočil na toaletu, podnikavý kluk se pohodlně usadil na jeho sedadle a po chvíli z místa odjel.

Tančící drak

Chlapec pak zběsile kličkoval nedělním ranním dopravním ruchem ve východopekingské čtvrti Čchao-jang. Nejprve při divoké jízdě narazil do osobního vozu a minibusu.

Když mu začal řidič poničeného automobilu domlouvat, novopečený autobusák otočil volantem a naboural do deseti zaparkovaných vozidel. Jedno z nich prorazilo průčelí místní kliniky. Autobusu padly za oběť také dva sloupy elektrického vedení.

"Bylo to jako sledovat akční film, viděl jsem autobus, jak před sebou hrne auta jako buldozer," komentoval to Liou, vedoucí opravny obuvi nedaleko dějiště havárie.

Liou právě snídal, když uviděl autobus řítící se přímo na kantýnu jako "tančící drak". "Všeho jsem nechal a utíkal, abych si zachránil život," líčil čínským médiím vyděšený muž.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy