Zbavte se žiletek a nejezte maso. 13 tipů, jak žít ekologicky a nezatěžovat planetu

mdan mdan
16. 1. 2019 7:32
Supermarkety ustupují od plastových tašek, influenceři bojkotují plastová brčka a lidé si dávají od nového roku předsevzetí, že budou jíst maso jen dvakrát týdně. Chcete se i vy chovat v roce 2019 ekologičtěji? Máme pro vás každodenní tipy, jak toho dosáhnout. Stačí změnit jen pár jednoduchých věcí.
Nákup v plátěné tašce
Nákup v plátěné tašce | Foto: Shutterstock

Noste si svou tašku na nákup

Plastové tašky a sáčky patří hned po mikroplastech k nejčastěji vytaženým předmětům z žaludků mořských živočichů. Někteří z nich si je v mořích pletou s planktonem. Tašky a sáčky už kromě evropských států zakázala také například Keňa (kde za jejich výrobu či prodej hrozí vězení) a od letoška také indonéský ostrov Bali. 

Ačkoliv koncem roku některé obchody nahradily plastové tašky papírovými či vyrobenými z jiných přírodních materiálů, lepší než si brát stále nové kusy je nosit s sebou na nákup svou vlastní. A nahradit se dají také sáčky na ovoce nebo pečivo. Kompostovatelné vaky vyrábí i jedna česká firma. Nehledě na to, že banány nebo třeba pomeranče sáček nepotřebují.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy