112letý muž se oženil s téměř o sto let mladší

Report
30. 10. 2009 11:13
Guriceel (Somálsko) - V somálském městečku došlo k neobvyklé svatbě, věkový rozdíl mezi oddanými byl podle místních údajů téměř sto let.

Ahmed Muhamed Dore je 112letý štramák, který má za sebou již pět manželství a dokázal zplodit osmnáct dětí.

Jeho novou vyvolenou se stala teprve sedmnáctiletá Safia Abdulleh.

Téměř stoletý rozdíl vitálního manžela netrápí a doufá v další potomky. O svoji milou prý nebojoval násilím.

"O své hluboké lásce k ní jsem ji přesvědčil s pomocí dlouholetých zkušeností získaných během života," tvrdí.

Nevěstiny pocity do médií stroze popsali její rodiče. "Je se svým manželem spokojená," sdělili stanici BBC.

Těžko prokazatelný rekord

Podle somálských historiků se jedná o historickou událost, která se v této části Afriky nestala více než sto let.

I přes velmi často pochybné původy rodných listů se pan Dore se svým dokladem neostýchal předvést. Podle informací BBC stařík vlastní dokument, kde je na kozí kůži rukou jeho otce napsáno datum a místo narození.

Pokud jsou informace správné, narodil se Ahmed Muhamed Dore v oblasti Dhusamareeb před 112 lety, tedy v roce 1897.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy