Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

10 věcí, které vás připraví o zákazníka

komerční článek
18. 9. 2020 9:13
Internetový obchod, ze kterého návštěvníci nebudou odcházet vytočení? Čím vším byste návštěvníky vašeho obchodu mohli štvát, si řekneme v článku od UPgates, specialistů na tvorbu a pronájem e-shopu. Pojďte zjistit, jestli se v některých bodech nenajdete.
Foto: komerční článek

1) Problémy s objednávkou

Na e-shopu není funkční košík, formulář objednávky nebo nesedí měna? Pak nečekejte, že e-shop nemůže prodávat. Zákazníka vytočí také formulář, který ho neupozorní na povinné údaje. Nebo se objednávka odešle s nekompletním formulářem, a to je teprve problém! Dnes už určitě po zákazníkovi nežádejte povinnou registraci.

2) E-shop se pomalu načítá

Čím rychleji se bude váš e-shop načítat, tím nižší bude míra jeho okamžitého opuštění, kdy zákazník záložku s vaší stránkou vypne ještě předtím, než se vůbec obsah načte. Nezapomínejte tak na uživatele s pomalejším internetem, ale už vůbec ne na ty, kteří jdou na e-shop z mobilu. Jejich počet totiž rapidně vzrůstá. Pozor si dávejte na příliš velké obrázky nebo přílišného užívání javascriptů, iframů apod.

3) Nefungují vám slevové kódy

Analýzy dlouhodobě ukazují, že nejen Češi nakupují velmi rádi ve slevách. Ne nadarmo akce "Black friday" silně zvedla růst online prodejů. Všeobecně nakupuje ve slevách větší polovina Čechů. Asi tušíte, jak důležité je zapojení se do kolotoče akcí, slevových kupónů nebo věrnostních programů. Pokud ale zákazníka o jeho výhody připravíte, bude se hodně zlobit. No, a když může v akci nakoupit kdekoliv jinde, nemá důvod na vás čekat.

4) Pop-up okna

Rozhodně nejotravnější součást webů a e-shopů. Zákazník určitě nechce, aby ho při nakupování brzdilo otravné zavírání oken. Váš obchod by se měl tvářit seriózně, takhle z něj ale děláte pochybné a nepohodlné místo.

Pop-up okny můžete upozorňovat na něco důležitého. Lépe k tomu ale poslouží banner nebo sociální sítě. Velké množství lidí také v prohlížečích vyskakovací okna blokuje, což je pro vás nakonec ještě dobře.

5) Nemáte e-shop

Jak vytočíte své návštěvníky, už teď víte. Největší problém dnešní doby je však to, že mnoho podnikatelů prozatím nemá e-shop. Tržby e-commerce dlouhodobě rostou. Aktuálně také v návaznosti na koronavirus. Online prodeje prožívání velký boom. Nebyla by škoda nebýt toho součástí? Dnes si můžete e-shop jednoduše založit a vyzkoušet zdarma.

Dalších 5 bodů můžete najít v článku od UPgates, specialistů na pronájem e-shoputvorbu e-shopu, který najdete zde.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy