Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

10 věcí, které vás připraví o zákazníka

komerční článek
18. 9. 2020 9:13
Internetový obchod, ze kterého návštěvníci nebudou odcházet vytočení? Čím vším byste návštěvníky vašeho obchodu mohli štvát, si řekneme v článku od UPgates, specialistů na tvorbu a pronájem e-shopu. Pojďte zjistit, jestli se v některých bodech nenajdete.
Foto: komerční článek

1) Problémy s objednávkou

Na e-shopu není funkční košík, formulář objednávky nebo nesedí měna? Pak nečekejte, že e-shop nemůže prodávat. Zákazníka vytočí také formulář, který ho neupozorní na povinné údaje. Nebo se objednávka odešle s nekompletním formulářem, a to je teprve problém! Dnes už určitě po zákazníkovi nežádejte povinnou registraci.

2) E-shop se pomalu načítá

Čím rychleji se bude váš e-shop načítat, tím nižší bude míra jeho okamžitého opuštění, kdy zákazník záložku s vaší stránkou vypne ještě předtím, než se vůbec obsah načte. Nezapomínejte tak na uživatele s pomalejším internetem, ale už vůbec ne na ty, kteří jdou na e-shop z mobilu. Jejich počet totiž rapidně vzrůstá. Pozor si dávejte na příliš velké obrázky nebo přílišného užívání javascriptů, iframů apod.

3) Nefungují vám slevové kódy

Analýzy dlouhodobě ukazují, že nejen Češi nakupují velmi rádi ve slevách. Ne nadarmo akce "Black friday" silně zvedla růst online prodejů. Všeobecně nakupuje ve slevách větší polovina Čechů. Asi tušíte, jak důležité je zapojení se do kolotoče akcí, slevových kupónů nebo věrnostních programů. Pokud ale zákazníka o jeho výhody připravíte, bude se hodně zlobit. No, a když může v akci nakoupit kdekoliv jinde, nemá důvod na vás čekat.

4) Pop-up okna

Rozhodně nejotravnější součást webů a e-shopů. Zákazník určitě nechce, aby ho při nakupování brzdilo otravné zavírání oken. Váš obchod by se měl tvářit seriózně, takhle z něj ale děláte pochybné a nepohodlné místo.

Pop-up okny můžete upozorňovat na něco důležitého. Lépe k tomu ale poslouží banner nebo sociální sítě. Velké množství lidí také v prohlížečích vyskakovací okna blokuje, což je pro vás nakonec ještě dobře.

5) Nemáte e-shop

Jak vytočíte své návštěvníky, už teď víte. Největší problém dnešní doby je však to, že mnoho podnikatelů prozatím nemá e-shop. Tržby e-commerce dlouhodobě rostou. Aktuálně také v návaznosti na koronavirus. Online prodeje prožívání velký boom. Nebyla by škoda nebýt toho součástí? Dnes si můžete e-shop jednoduše založit a vyzkoušet zdarma.

Dalších 5 bodů můžete najít v článku od UPgates, specialistů na pronájem e-shoputvorbu e-shopu, který najdete zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Kanadská katolická církev se omluvila za utrpení, které musely snášet domorodé děti v internátních školách

Kanadská katolická církev se veřejně omluvila za utrpení, které musely snášet statisíce domorodých dětí v internátních školách, kde se usilovalo o jejich násilnou asimilaci. Biskupové v prohlášení napsali, že cítí hlubokou lítost a upřímně se omlouvají za to, že se církev podílela na systému, jehož cílem bylo vymazání domorodé kultury a spirituality, a za to, že její představitelé týrali a zneužívali své svěřence.

Internátními školami, které financoval stát a které provozovaly povětšinou katolické misionářské kongregace s cílem asimilovat děti původních obyvatel, prošlo v Kanadě v 19. a 20. století na 150 000 nezletilých. Vyšetřovací zpráva kanadských úřadů z roku 2015 označila systém, který vynucoval odloučení dětí od rodičů, za "kulturní genocidu". Děti navíc byly často vystaveny týrání, sexuálnímu zneužívání a hladovění, odhadem 6000 jich zemřelo.

Letos se o zločinech spáchaných v těchto školách a otřesných podmínkách, které tam panovaly, opět začalo mluvit kvůli nálezům hromadných pohřebišť na pozemcích internátů. Na místě bývalé internátní školy v Marievalu v provincii Saskatchewan objevili vyšetřovatelé na 750 neoznačených hrobů. U někdejší církevní školy ve městě Kamloops v Britské Kolumbii se našly ostatky 215 dětí, těm nejmladším byly zhruba tři roky.

"Řada katolických komunit a diecézí se podílela na systému, který vedl k potlačování domorodých jazyků, kultury a spirituality a nedokázal respektovat bohatou historii, tradice a moudrost původních obyvatel. Uznáváme, že někteří členové katolického společenství spáchali těžké přečiny," uvedli biskupové.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Kajakářka Galušková postoupila do finále MS ve vodním slalomu

Kajakářka Antonie Galušková postoupila do finále mistrovství světa ve vodním slalomu. Předloňská juniorská mistryně světa obsadila v dnešním semifinále v Bratislavě páté místo. Vypadly naopak olympionička Kateřina Minařík Kudějová a Lucie Nesnídalová. Semifinálovým sítem neprošly ani obhájkyně titulu Eva Tercejlová ze Slovinska a trojnásobná mistryně světa Jessica Foxová z Austrálie.

Dvacetiletá Galušková postupovala ze druhé kvalifikační jízdy, takže jela v semifinále už jako pátá. Všechny branky projela čistě a neudělala výraznější chybu a dostala se do čela. Nakonec ji předjely jen čtyři ze zbývajících 25 závodnic. Při premiéře na seniorském MS si tak vyjela finále. "Je to úplně neuvěřitelné. Před jízdou jsem na tom nebyla psychicky nejlíp. Půl hodiny před semifinále jsem brečela, protože to pro mě bylo strašně psychicky náročné, ale pak jsem si povídala s tátou a trenérem a natolik mě uklidnili, že jsem mohla jet s klidnou hlavou. A když jsem dojela do cíle, měla jsem z toho dobrý pocit," svěřila se.

Řada kajakářek v semifinále chybovala. Jízda se nevyvedla ani Minařík Kudějové, která po doteku osmé branky ztratila hodně času v protivodné dvacítce a stejně jako na mistrovství Evropy a olympijských hrách skončila před branami finále. "Začátek jsem jela dobře, ale pak mi odešly ruce. Nemohla jsem pořádně zabrat a ztrácela jsem všude," řekla po konečné 15. příčce. Podepsalo se na ní nachlazení, od středy ji trápila rýma. "Ale za ty dva dny jsem se vykurýrovala, dneska jsem už byla fakt dobrá. Ale možná to tam zůstalo," uvažovala.

Nadějně se vyvíjela jízda Nesnídalové, která ale ztratila v závěru a obsadila 18. pozici. Světová šampionka z roku 2019 Tercejlová pádlem odhodila tyčku na deváté brance a dostala padesátisekundovou penalizaci. Australská superhvězda Foxová, která jela jako poslední, po dojezdu figurovala na vedoucí pozici, ale pak dostala padesátisekundovou penalizaci za špatný průjezd dvanácté branky. Nedostala do branky celou hlavu, což rozhodčí potvrdili z videozáznamu.

O finálovou účast nyní bojují kajakáři včetně českého tria Jiří Prskavec, Vít Přindiš, Vavřinec Hradilek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Po střetu s nákladním vozem zemřel na Semilsku v pátek odpoledne zhruba pětadvacetiletý řidič osobního vozu

Tragická nehoda se stala u obce Horka u Staré Paky. ČTK to v sobotu řekl regionální mluvčí policie Vojtěch Robovský. Okolnosti nehody policie dál šetří. V září je to druhá smrtelná nehoda v Libereckém kraji. 

Další zprávy