Prahu čeká módní událost roku: 10 důvodů, proč sledovat pražský fashion week

Zdenka Tomis Zdenka Tomis
1. 9. 2016 7:44
Ve čtvrtek 1. září startuje nejdůležitější událost české módní scény, Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Od doby, kdy se pražský týden módy konal ve stanu, nasbírali pořadatelé spoustu zkušeností, a tak dnes zdaleka nejde jen o akci pro zapálené fashion insidery. Na své si přijdou i "obyčejní smrtelníci", dokonce aniž by kupovali vstupenky či sháněli akreditace.

Ve dnech 1. až 7. září Praha ožije řadou módních akcí. Proběhne totiž týden módy, který patří k oficiální síti 50 fashion weeků organizovaných pod hlavičkou známé automobilky, což z něj činí stejně prestižní událost, jako jsou fashion weeky v Paříži, Miláně, Londýně či New Yorku.

To je ale jen jeden z důvodů, proč by se Mercedes-Benz Prague Fashion Week měl stát součástí všeobecného kulturního povědomí. Redakce online magazínu Žena.cz jich ale dala dohromady dalších deset. 

Foto: MBPFW

1. Originální prostory

Prostory na Strahově či ve skateparku na Štvanici, kde se pražský fashion week odehrával v minulosti, byly krásné, měly atmosféru, ale jsou zkrátka trochu z ruky. Tentokrát to návštěvníci budou mít blízko. Přehlídky se totiž konají v podzemních garážích obchodního domu Kotva.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy