Kapela soutěžila s písní My Sister’s Crown, v překladu Koruna mé sestry. Nese podtón ženské tematiky. Členky sestavy reagují na aktuální dění ve společnosti, reflektují nesvobodu a vyzývají k vzájemnému porozumění a empatii, uvedli organizátoři.
"Je to píseň, která vytváří neviditelné pouto se všemi, co zažívají nějakou nesvobodu," říká autorka textu a frontmanka kapely Patricie Fuxová. "Ať už se na ně valí trendy, se kterými vnitřně nesouzní, ať už se k nim někdo zachová neuctivě a pošlape jejich důstojnost, ať už je to kultura či režim, který diktuje, co člověk může a nemůže. Je to soucit se všemi, co zažívají určitý typ nesvobody, a podpora pro to, aby se z něj mohli vymanit," dodává.
Hudba a text jsou dílem Fuxové a tvůrčího kolektivu Production Lovers za přispění bulharské členky skupiny Tanity Jankovové a ukrajinské umělkyně Kateryny Vatčenkové. V listopadu 2018 vydala Vesna debutovou desku Pátá bohyně, za kterou získala nominaci na cenu Anděl za objev roku. Nahrávka obsahovala i duet Patricie Fuxové se známým Vojtěchem Dykem. Na podzim 2019 podnikla Vesna první klubové turné po Čechách a Slovensku.
Skupina má mezinárodní složení. Kromě Češek Patricie Fuxové, houslistky Báry Juránkové a bubenice Markéty Mužátkové je součástí formace slovenská baskytaristka Tereza Čepková, ruská klávesistka Olesja Očepovská a bulharská houslistka Tanita Jankovová.
Vítězem loňského ročníku mezinárodní písňové soutěže Eurovize se stal ukrajinský Kalush Orchestra se skladbou Stefania. Český zástupce, skupina We are Domi se zpěvačkou Dominikou Haškovou, skončil dvaadvacátý.
Eurovize se koná každoročně od roku 1956 kromě covidového ročníku 2020, což z ní činí nejdéle trvající mezinárodní televizní hudební soutěž. Jedná se také o nejsledovanější nesportovní televizní událost světa. Každoročně ji sleduje v průměru 180 milionů diváků. Letošní dvě semifinálová kola se uskuteční 9. a 11. května, finále pak 13. května v Liverpoolu. Británie převzala organizaci 67. ročníku písňového klání namísto Ukrajiny, jež čelí ruské invazi.