reklama

Tak vypadá zázrak. Dívenka je po roce v kómatu bez následků

17. 6. 2013 14:23

Sedmiletá dívka Kateřina onemocněla v plném zdraví v polovině ledna 2012. 
Vzhledem ke klinickým obtížím lékaři stanovili diagnózu jako zánět míchy, zahájili příslušnou léčbu virostatiky, antibiotiky a léčbu imunosupresivní. Po několika dnech bylo zřejmé jak z výsledků pomocných vyšetření, tak z klinického stavu, že se jedná též o zánět mozku. (snímek z 21. ledna 2012).Galerie: 20
  • Po krátké době po přijetí do nemocnice byla diagnóza upřesněna za pomoci vyšetření autoprotilátek -  receptorová encefalitida. (leden 2012)
  • Navzdory včas zahájené léčbě i stanovení diagnózy se stav pacientky rychle horšil a počátkem února upadla Kačenka do bezvědomí, ve kterém setrvala bezmála rok (snímek z 1. února 2012).
  • Dívenka prodělávala dlouhá období, v trvání několika týdnů až měsíců, s různými neurologickými příznaky: těžké dystonie (mimovolní neovladatelné pohyby), vegetativní instabilitu provázenou zrychlenou srdeční činností, vzestupem krevního tlaku, poruchami dechu, extrémním pocením a nehybností horních a dolních končetin, výrazným psychomotorickým neklidem vyžadujícím nepřetržitý dohled i použití omezovacích prostředků (snímek z dubna 2012).
  • Nebyla schopna přijímat stravu, musela být živena jak sondou, tak nitrožilní výživou (snímek z července 2012).
  • Po celou dobu mnohaměsíčního trvání výše uvedených příznaků a již zmíněného bezvědomí byla tehdy již osmiletá Kateřina intenzivně léčena dle nejnovějších současných znalostí léčby (foto z října 2012).
Sedmiletá dívka Kateřina onemocněla v plném zdraví v polovině ledna 2012. Vzhledem ke klinickým obtížím lékaři stanovili diagnózu jako zánět míchy, zahájili příslušnou léčbu virostatiky, antibiotiky a léčbu imunosupresivní. Po několika dnech bylo zřejmé jak z výsledků pomocných vyšetření, tak z klinického stavu, že se jedná též o zánět mozku. (snímek z 21. ledna 2012). | Foto: FN Motol

Ten příběh zní jako těžko uvěřitelná pohádka. Do motolské nemocnice byla v lednu 2012 přijata tehdy sedmiletá dívka se zánětem míchy a mozku. Z plného zdraví ji nemoc skolila natolik, že záhy upadla do kómatu. Přes enormní snahu lékařů se z něj neprobírala a její stav vypadal jako beznadějný. Jenže pak přišel zvrat.

autor: Domácí

reklama

Diskuse

0komentářů

Zatím žádný příspěvek :(

reklama
reklama
 
reklama