Obrazem: Cesta do středu Země? To je sjezd do kráteru sopky

Obrazem: Cesta do středu Země? To je sjezd do kráteru sopky
Po několikaměsíční práci a zábavě ve středisku Niseko United v horách japonského ostrova Hokkaido a několikatýdenních domluvách máme s přáteli konečně všichni volno ve stejný den. Matyáš se Šimonem půjčené auto a počasí je přesně podle předpovědi: jasno, téměř bezvětří. A všichni jsme natěšeni na náš cíl - sopku Mt. Yotei, na kterou se díváme z naší chatičky každý den.
Náš sladký domov.
Mt. Yotei má 1898 metrů nad mořem a my začínáme v nějakých dvou stech. Poslední erupce této sopky je datována okolo roku tisíc před naším letopočtem. Mlčky stoupáme, každý je ponořen do svých myšlenek, ticho narušuje jen vrzání sněhu při každém kroku.
Svačinka. Vojta a Šimon.
Foto: Jan Gazdík junior
Magazín Magazín, Jan Gazdík junior
7. 6. 2015 21:00
Pro mnohé to možná zní jako poněkud zvláštní nápad: Kdo by jel lyžovat do Japonska? Podívejte se na fotoreportáž Jana Gazdíka juniora.

FotogalerieJaponsko a obzvláště ostrov Hokkaido je vyhlášené nejlepším a nejhlubším prachovým sněhem na planetě. Sibiřský ledový vzduch se tu střetává s pacifickou vlhkostí a výsledkem je bílá nadílka, která jen těžko snese srovnání.

"Sněhu máme okolo tří metrů a přibývá ho ještě i v polovině března. Píšu tyto řádky a za oknem doznívá sněhová bouře, která trvala tři dny a přinesla osmdesát centimetrů sněhu tak lehkého, že opravdu připomíná prach," vzpomíná ve svém vyprávění Jan Gazdík junior. Sníh tu často vydrží až do půli roku. 

Do Japonska se vlastně dostal náhodou. S bratrem Davidem přišli loni o práci ve Švýcarsku. Rozhodli se proto, že zkusí štěstí v Japonsku, kde si našli práci v lyžařské škole a rozhodli se z tamních obyvatel "vyrábět lyžaře a snowboardisty".  

 

Právě se děje

Další zprávy