FOTO Tak běžel Petr Vabroušek nejmrazivější maraton na světě

Konečně v Tupolevu AN 72. První várka účastníků odletěla ze Špicberků už den předem a připravovala se na místě. Druhá část včetně českého závodníka Petra Vabrouška se kvůli počasí dostala k severnímu pólu až několik hodin před závodem.
Pocitová teplota byla -41 stupňů Celsia, všichni účastníci proto byli rádi, když se konečně odstartovalo.
V prvním kole se drželi všichni pohromadě. Kromě velkého mrazu vyčerpával závodníky i hluboký sníh, který byl na 85 procentech trati.
Petr Vabroušek se brzy odpoutal od zbytku startovního pole.
hrz
20. 4. 2015 9:30
Úspěšný triatlonista a maratonec Petr Vabroušek ovládl po maratonu na Antarktidě i závod na opačném konci zeměkoule.

Fotogalerie - Po Antarktidě vyhrál Petr Vabroušek také nejstudenější maraton světa na severním pólu. Jednačtyřicetiletý milovník extrémních výzev ze Zlína ovládl suverénně North Pole Marathon v čase 4:22:24 hodiny, čtyřicet minut před závodníkem na druhé pozici.

Závod musel být kvůli počasí odložen ze středy na sobotu a běžel se při teplotě -29 stupňů Celsia a větru okolo 20 km/h.

Za nejúspěšnějším Čechem na triatlonových ironmanských tratích doběhl druhý Australan Douglas Wilson v čase 5:01:38, třetí byl Slovák Daniel Palko (5:08:56).